تصویربرداری مجموعه نمایشی «نقش پنهان ماه» در اهواز آغاز شد

اهواز - ایرنا - مسئول واحد نمایش حوزه هنری خوزستان گفت : تصویربرداری پروژه نمایشی «نقش پنهان ماه» به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی توسط حوزه هنری خوزستان آغاز شد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری خوزستان، آرش ساربان دوشنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: این پروژه در قالب پنج نمایش کوتاه و مونولوگ با همکاری تعدادی از نمایشنامه‌نویسان بومی استان تولید شده و با نگاهی به نقش حاج قاسم در حوادث منطقه  و نیز لحظه شنیدن  خبر شهادت حاج قاسم سلیمانی از زوایای گوناگون  است.

ساربان تصریح کرد:  این اثر به بررسی شخصیت والامقام و تاثیر حضور ایشان در زندگی روزمره و شهادت ایشان بر مردمان عصر خود می پردازد و در هر بخش نیز زاویه‌ای از زوایای چندگانه شخصیت والای شهید حاج قاسم سلیمانی بررسی می‌شود.

وی با بیان اینکه این پروژه شامل پنج‌ نمایش هفت تا هشت دقیقه‌ای به نام‌های «اریحا»، «فرمانده»، «هیمنه»، «انشا» و «رعد» است عنوان کرد: سه نمایشنامه  به نویسندگی سید محمدمصطفی موتورچی و ۲ نمایشنامه به نویسندگی عبدالرضا سواعدی است.

آرش ساربان کارگردان پروژه نمایشی «نقش پنهان ماه» خاطر نشان کرد: این پروژه نه یک تله تئاتر است و نه در قالب فیلم کوتاه تعریف می‌شود بلکه یک مدیوم منحصر به فرد است که قابلیت نمایش هم در فضای مجازی و هم در صدا و سیما را دارد.

وی هدف از این کار را ادای دین نسبت به فرمانده شهید حاج قاسم سلیمانی دانست و یاد آور شد: در هر کدام از این نمایش‌ها که وام گرفته از قصه‌های واقعی هستند، سعی شده نقش پنهان حاج قاسم سلیمانی را از زوایای مختلف نشان دهیم که امیدواریم کارهایی تاثیرگذار و به لحاظ فنی قبل قبول باشند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha