۷.۵ میلیارد تومان تسهیلات کرونا در آران و بیدگل پرداخت شد

کاشان - ایرنا - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت آران و بیدگل گفت: ۷.۵ میلیارد تومان تسهیلات جبران خسارت‌های شیوع ویروس کرونا به واحدهای تولیدی، اصناف و مشاغل این شهرستان پرداخت شده است.

امیرعباس شاکری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای تصمیم دولت مبنی بر پرداخت تسهیلات حمایتی به واحدهای آسیب‌ دیده از کرونا، تاکنون ۱۵۴ واحد صنفی با اشتغال ۸۵۸ نفر این مقدار تسهیلات کرونایی را دریافت کردند.

وی با بیان اینکه متقاضیان تسهیلات کرونایی در مجموع ۱۰ میلیارد تومان تقاضا داشتند، ادامه داد: آخرین مهلت ثبت‌نام برخورداری از تسهیلات تا پایان آبان بود که تاکنون زمان و شرایط جدیدی برای دریافت آن از سوی دولت اعلام نشده است.

به گزارش ایرنا، همزمان با شیوع بیماری کرونا از اواخر سال ۱۳۹۸، قرنطینه و تعطیلی کسب و کارها برای مقابله با این اپیدمی این ویروس در کشور صورت گرفت و دولت هم برای حمایت از آنها، پرداخت تسهیلات کرونایی را به تصویب رساند که بر این پایه ثبت‌نام متقاضیان دریافت وام کرونا از سیزدهم خرداد در سامانه کارا شروع شد و تا پایان آبان ماه ادامه داشت.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت آران و بیدگل با اشاره به اجرای طرح مدیریت هوشمند ‌مقابله با کرونا و محدودیت‌های شغلی ۲، سه و چهار در آذر ماه اظهار داشت: در گشت‌های مشترک اداره صنعت، معدن و تجارت، شبکه بهداشت و نیروی انتظامی از یک‌هزار و ۴۰۳ واحد صنفی بازدید شد که ۱۵۰ اخطار کتبی صادر و ۴۸ واحد صنفی هم پلمب شد.

شاکری افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون نزدیک به چهار هزار و ۳۰۷ بازرسی از واحدهای صنفی آران و بیدگل انجام و منجر به صدور ۴۰۰ اخطار کتبی و پلمب ۱۴۰ واحد صنفی شد.

به گفته وی، بیش از ۹۰ درصد اصناف و صاحبان مشاغل آران و بیدگل در اجرای طرح محدودیت‌های کرونایی همراهی می‌کنند که امیدار است این همراهی تا ریشه‌کنی کامل ویروس کرونا ادامه داشته باشد.

محدودیت‌های جدید کرونایی از اول آذر همزمان با سراسر کشور آغاز شده و با توجه به وضعیت هر شهرستان نوع محدویت ها تفاوت دارد.

بیماری ویروسی کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) که نخستین بار در ووهان چین شناسایی شد، در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

آران و بیدگل با جمعیت افزون بر ۱۰۳ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

این شهرستان افزون بر پنج هزار واحد صنفی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها