کلام باید تصدیق کننده عمل باشد

تهران- ایرنا- رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی گفت:سخنرانی روحانیان ابزاری است برای تبیین عمل ما، نه علم ما، کلام باید تصدیق کننده عمل باشد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس،  حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا ادیانی در همایش سراسری روحانیان سازمان عقیدتی سیاسی ناجا افزود: وقتی کلید را می‌زنی لامپ روشن می‌شود سر و صدا ندارد روحانی هم همینطور است سرو صدا ندارد  هر کجا هست با حضور خود محفل را نورانی می کند اگر نورانی شوید مجموعه را نورانی می کنیدو هیچ نیازی به حرف زدن ندارید سخنرانی ابزاری است برای تبیین عمل ما، نه علم ما. کلام باید تصدیق کننده عمل باشد.

وی ادامه داد: آن چیزی که سبب محبوبیت می‌شود  و کلام ما را نافذ  و اثر بخش می‌کند عبارت است از: ایمان، تقوا و خود سازی. عمل و اثر بخشی این مراسم‌ها بسیار مهم است، نمی دانم چقدر توفیق خدمت در درون نیروی انتظامی را دارم اما حرفم یک چیز بیشتر نیست.

حجت الاسلام والمسلمین ادیانی گفت: خودسازی مقدم است بر دیگر سازی. من بارها در جلسات حضوری حضرت آقا این روایت را در جلوی چشم حضرت آقا دیده‌ام اول انسان باید از خودش شروع کند تا بتواند در دیگران اثر بگذارد.

وی ادامه داد: روحانی‌ای اثر بخش است که خود ساخته باشد و بتوان  ورع، تقوا و پارسایی و دین داری و ترس از قیامت را در  رفتار و عمل او مشاهده کرد.  دیدنش شما را به یاد خدا بیاورد و سخنش علم شما را افزون کند و عملش شما را به قیامت ترغیب کند. هرگز به خاطر نارسایی در میدان عمل از این عقیده‌ام دست بر نمی‌دارم. تلاش می‌کنم اینجور باشم آن روز که گفتم تشریفات را بردارید  اعتقادم این است که روحانی باید ساده و طلبه باشد. شأن ما عقیدتی سیاسی است. شأن روحانی این است که بیش از دیگران زهد به دنیا داشته باشد. اهل دیانت، دین داری  و معنویت و اخلاق باشد. اهل تقوا، اهل مراقبت باشد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نجا گفت: از جمله لوازم تقوا، حفظ بیت المال است. همانطور که برای مراجع عدالت، تقوا و علم شرط است ما هم باید زهد و قناعت را در خود نهادینه کنیم  کسی را که علاقه به علم  و مطالعه ندارد نباید جذب کنیم. آقا فرمودند هر روحانی باید پاسخگوی نیازهای معنوی و دینی جمع خود باشد در آن مجموعه عالم‌تر از او در اعتقادات و اخلاقیات و ... نباشد.  ما در نیروی انتظامی هیچ شأن و منزلتی جز سربازی حضرت آقا و خدمت به مردم نداریم و به چیز دیگری جز این فکر نمی‌کنیم اصلا و ابدا.

حجت الاسلام والمسلمین ادیانی تاکید کرد: ما سازمان اداری نیستیم یک سازمان معنوی هستیم اگر از خودتان مراقبت کردید از زیر مجموعه‌تان هم مراقبت می‌کنید و می توانید در زیر مجموعه اثر بخش باشید.  یکی از ثمرات شیرین این همایش باید این باشد که  با دو بال «علم» و «تقوا» تأثیر گذاری مطلوب و  بیشتری در بین کارکنان داشته باشد. و گام بلندی در جهت تحقق پلیس در تراز انقلاب اسلامی که مطالبه و خواست مقام معظم رهبری است برداریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار جامعه