طوفان با سرعت ۱۶۰ کیلومتر انگلیس و فرانسه را در نوردید

تهران- ایرنا- طوفان موسوم به بلا با سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت مناطق ساحلی در انگلیس و فرانسه را در نوردید و سبب قطعی برق شد.

به گزارش روزنامه گاردین، بادهای شدید طوفان بلا با سیل فراگیر که بخش اعظم انگلیس را فرا گرفته، همراه شده است.

در بسیاری از مناطق ساحلی سیل بندهایی طراحی  شده تا از امواج بلندی که بر اثر بادهای شدید با سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت ایجاد می شود، جلوگیری کند.

بر اساس این گزارش ، بیشترین سرعت باد در منطقه نیدلز در جزیره وایت ثبت شد که سرعت آن شنبه شب به ۱۷۰ کیلومتر در ساعت می رسید. سرعت طوفان در برخی مناطق در شمال ولز و مناطقی در سواحل جنوبی انگلیس به سرعت حدود ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت رسید.

صدها نفر در مناطق جنوبی پلیموث و ترورو  دچار قطعی برق شدند و همچنین کاردیف، سوانسی، تلفورد و ناتینگهام نیز با مشکل مشابه روبه رو شدند.  

همزمان با ایام تعطیلات کریسمس،میلیون‌ها انگلیسی از روز شنبه واردشدیدترین مرحله محدودیت‌های کرونایی شده وبالغ بر۱۳۰۰ خانه درمنطقه‌ای واقع درجنوب شرق انگلیس به دلیل سیل مجبور به تخلیه شده‌اند.این درحالیست که ازیکشنبه گذشته درهای جهان درپی شیوع گونه جدید ویروس کرونابه روی انگلیس بسته شده است.

همچنین خبرگزاری رویترز گزارش داد که هزاران خانه در شمال غربی فرانسه روز یکشنبه به علت سرعت بالای طوفان بلا که به ۱۲۰ کیلومتر در ساعت می رسد، دچار قطعی برق شدند.

برق بیش از ۶ هزار خانه در نورمندی و حدود ۴ هزار منزل مسکونی در بریتانی قطع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =

سرخط اخبار جهان