۸ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۳۵
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84163854
۰ نفر

برچسب‌ها

چهار میلیون شهروند روسیه ممنوع ‌الخروج شدند

مسکو - ایرنا - سرویس فدرال ضابطین قضایی روسیه اعلام کرد که بیش از چهار میلیون نفر از شهروندان این کشور در آستانه سال نو در فهرست بدهکاران ممنوع‌الخروج قرار گرفته اند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا بخش مطبوعاتی سرویس فدرال ضابطین قضایی روسیه علل اصلی ممنوع‌الخروج شدن این افراد را بیشتر به خاطر بدهی های مربوط به وام ها، نفقه و هزینه خدمات شهری اعلام کرد.

سرویس فدرال ضابطین قضایی گفت: تا تاریخ ۱ دسامبر ۲۰۲۰ (۱۱ آذر ۹۹) برای چهار میلیون و ۱۰۰ هزار نفر شهروند بدهکار حکم ممنوع الخروجی به اجرا گذاشته شده است.

این رقم به میزان ۷۰۰ هزار حکم (یا ۲۰ درصد) بیشتر از مدت مشابه سال گذشته و ۲,۵ برابر بیشتر از سه سال قبل است.

در اکثر موارد محدود شدن حق خروج از فدراسیون روسیه در رابطه با افرادی اعمال می شود که بابت نفقه، اقساط وام و قبوض خدمات شهری بدهی دارند».

براساس آمار این واحد قضایی روسیه محدودیت خروج از این کشور معمولا در رابطه با بخش اعظم بدهکاران بدسابقه نفقه و تقریبا یک سوم بدهکاران بانکی اعمال می شود.

در سالهای اخیر محدودیت خروج از کشور غالبا برای کسانی که فراموش کرده اند هزینه خدمات شهری را پرداخت کنند نیز اعمال می شود.  

مجموعا در ۱۱ ماه سال جاری ضابطین قضایی روسیه ۸,۳ میلیون رأی ممنوع الخروجی برای بدهکاران صادر کرده اند.

سرویس فدرال ضابطین قضایی خاطرنشان می کند که تا ابتدای دسامبر سال جاری بدهکاران ممنوع الخروج مجموعا مبلغ ۴۱,۵ میلیارد روبل از بدهی خود را تسویه کرده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

سرخط اخبار جهان