فرماندار انزلی :توسعه صادرات غیرنفتی در اولویت کار دولت قرار دارد

رشت-ایرنا-فرماندار بندرانزلی با بیان اینکه توسعه صادرات غیر نفتی در اولویت کار دولت و حاکمیت قرار گرفته است اظهار داشت : در این راستا شهرستان بندرانزلی به عنوان یکی از مبادی مهم و استراتژیک در منطقه می تواند در اجرایی شدن این سیاست اثر گذار باشد .

اسماعیل میرغضنفری روز یک شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت : با وجود  تلاش های صورت گرفته در این خصوص موانعی نیز در این مسیر وجود دارد که قسمتی از آن درون بخشی بوده و نیازمند هماهنگی سازمان یافته است ، بخشی دیگر نیز رویکردی ملی دارد.

وی در ادامه یکی از عوامل موثر و تسهیل کننده توسعه صادرات را توجه به بهسازی و ایمنی راهها عنوان و تصریح کرد : متاسفانه گیلان و به ویژه بندرانزلی با بیشترین تعداد سرعت گیرها  در مسیر راههای اصلی بارها شاهد اعتراضاتی از سوی فعالان بخش حمل و نقل مواجه بوده است ..

وی تصریح کرد  : متاسفانه با همه تلاش های سازنده سازمان بنادر و دریانوردی،  ناوگان پشتیبانی حمل و نقل آن فرسوده است . گرچه اقداماتی در این خصوص انجام شده اما ابزاری برای سیاست های تعیین شده ندارد و به تنهایی نمی تواند آن را به روز کند.  

وی وجود منطقه آزاد ، بنادر و دریانوردی و اراده دولت را برای توسعه اقتصادی یک فرصت عنوان و خاطر نشان کرد : زمانی می توانیم از تحریم ها فرصت بسازیم که اهتمام جدی برای حل این مشکلات صورت گیرد .

بندرانزلی در ۴۰ کیلومتری غرب مرکز گیلان با داشتن بندرگاه، گمرکات و منطقه آزاد از مراکز مهم اقتصادی و همچنین گردشگری شمال کشور محسوب می شود. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها