استاندار تهران: در سهم مالیات بر ارزش افزوده ورزش پایتخت بازنگری شود

تهران_ ایرنا_ استاندار تهران با اشاره به شرایط جمعیتی این استان خواستار بازنگری سهم ۲۷ صدم درصد مالیات بر ارزش افزوده برای ورزش استان تهران شد.

انوشیروان محسنی بندپی روز یکشنبه در جلسه ساماندهی امور جوانان با اشاره به شرایط جمعیتی استان تهران اظهار داشت: سهم ۲۷ صدم درصد از مالیات بر ارزش افزوده برای توسعه ورزش مدارس، همگانی، فدراسیون بین المللی ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی، ورزش روستایی و عشایری، ورزش بانوان و زیرساخت های ورزشی متناسب با شرایط جمعیتی استان تهران نیست و نیاز به بازنگری دارد.

 وی با اشاره به لزوم برنامه ریزی برای جوانان تاکید کرد: در زمینه تاسیس خانه جوان نیز استان تهران نیازمند نگاه ویژه و مساعدت خاص است، از اینرو در نامه به وزیر ورزش و جوانان مطالبات استان تهران در این زمینه ها مورد تاکید قرار می گیرد.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: در زمینه فرهنگ کارآفرینی نیز بهره گیری از ظرفیت جوانان باید مورد توجه قرار گیرد چرا که با اتکا به دانش و تلاش جوانان می توانیم به وضعیت بهتری در عرصه کارآفرینی دست یابیم.

وی با اشاره به لزوم تحرک و تحول در اداره کل ورزش و امور جوانان اظهار داشت: این سازمان نیازمند تحرک بیشتری است و در این زمینه استانداری تهران حمایت لازم را به عمل می آورد.
 
استاندار تهران با اشاره به اولویت اقدامات پیشگیرانه در امور مختلف افزود: در مسائل اجتماعی توجه به مسائل جوانان می تواند آینده کشور را در ابعاد مختلف ایمن کند و طبق تاکیدات مقام معظم رهبری نیز نقطه ثقل تمام اقدامات در حوزه اجتماعی باید توجه به مسائل جوانان باشد.
 
وی با بیان اینکه تا پایان دولت در زمینه کنترل آسیب های اجتماعی اقدامات مهمی در استان تهران انجام می شود تصریح کرد: طبق برنامه ششم آموزش و پرورش بایستی توانمندسازی دانش آموزان را مورد توجه قرار دهد که در کنار آموزش و پرورش، اداره کل جوانان نیز باید همراهی و مشارکت لازم را داشته باشد.

ترویج مسوولیت اجتماعی ضروری است
محسنی بندپی همچنین عصر امروز در جلسه مشارکت‌های مردمی با اشاره به اهمیت خدمت رسانی به مددجویان بهزیستی اظهار داشت: اقدامات بهزیستی در راستای نگهداری، مراقبت، توانمندسازی و اشتغال کسانی که به سبب عدم برخورداری از فرصت های مساوی دچار مشکل شده اند، قابل تقدیر است.

 وی ادامه داد: سازمان بهزیستی به برکت انقلاب اسلامی شکل گرفته که به شکل تخصصی به امور مددجویان می پردازد و در قانون برنامه ششم نیز تولیت به این سازمان واگذار شده است.

استاندار تهران تصریح کرد: در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی و نیت های خیرخواهانه و با توجه به محدودیت های مالی، جلب مشارکت های مردمی ضروری است و باید در این زمینه فعال تر عمل کرد.
 
محسنی بندپی با اشاره به لزوم بهره گیری از ظرفیت های مختلف جهت جلب مشارکت های مردمی گفت: از ظرفیت سازمان های دولتی، نیمه دولتی و غیردولتی برای جلب مشارکت ها از جمله صنعت معدن، شرکت شهرک ها، اتاق اصناف، بنگاه های اقتصادی بزرگ و غیره در جهت بهبود خدمت رسانی بهزیستی استان استفاده شود.
 

وی خاطرنشان کرد: مقوله مسئولیت اجتماعی اهمیت زیادی دارد و اینکه بهزیستی متولی این امر می باشد را در کنفرانسی با حضور رئیس جمهور مطرح کردیم و باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد و استمرار داشته باشد.

مشارکت بنگاه های اقتصادی بزرگ جهت حمایت از مددجویان بهزیستی 

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران در این جلسه نیز با اشاره به لزوم تعامل جهت کاهش مشکلات بهزیستی گفت: مشارکت بنگاه های اقتصادی بزرگ جهت حمایت از مددجویان بهزیستی به کار گرفته می شود.

شکراله حسن بیگی روز یکشنبه در جلسه مشارکت‌های مردمی اظهار داشت: فلسفه مشارکت ها استفاده از ظرفیت خیّرین، سمن ها، واحدهای تولیدی بزرگ و غیره به نفع مددجویان بهزیستی است.
 
وی ادامه داد: جهت تسریع در روند جلب مشارکت های مردمی باید ظرفیت چنین واحدهایی را مورد توجه قرار دارد، در این راستا در جلسات آتی نمایندگانی از اتاق اصناف، صنعت معدن و غیره دعوت می شوند تا رایزنی صورت گیرد.
 
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران عنوان کرد: باید برنامه ریزی ها به صورتی باشد که امکان بهره گیری از ظرفیت های مختلف فراهم شود تا با مشارکت آنها بتوان قدری از مشکلات بهزیستی و مددجویان این نهاد را کاهش دهیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها