مبتلایان به ویروس کرونا در شاهرود به پنج هزارو ۵۳۱ تن رسید

شاهرود - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از شناسایی ۵۱ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در ۷۲ ساعت گذشته خبر داد و گفت: شمار مبتلایان قطعی به این ویروس از آغاز همه گیری تاکنون در شرق استان سمنان به پنج هزارو ۵۳۱ تن رسید.

به گزارش ایرنا، رضا چمن شامگاه یکشنبه با بیان اینکه اکنون دستاورد و توفیقات خوبی در زمینه مهار و کنترل این ویروس در حوزه زیر پوشش این دانشگاه حاصل شده ، افزود: به رغم همه توفیقات حاصل شده با توجه به آمار موجود، چرخه انتقال ویروس هنوز فعال بوده و شاهد ابتلای موارد جدید در شهرستان های شاهرود و میامی هستیم.

وی با بیان اینکه برنامه های بیماریابی با جدیت و قاطعیت در دستور کار است، اظهار داشت: اکنون تعداد ۵۳ بیمار کووید۱۹ در بخش های مختص به این بیماری در بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود بستری هستند.

چمن با اشاره به پایین آمدن سطح خطر و اعلام وضعیت زرد کرونایی در زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، ابراز داشت: باید همچنان هوشمندانه، داوطلبانه و آگاهانه اصول پیشگیری را رعایت کرده و از هرگونه ازدحام، گردهمایی و تجمع پرهیز شود.

بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است.

شهرستان‌های شاهرود و میامی با جمعیتی حدود ۲۶۰ هزار تن و ۵۴ هزار کیلومتر مربع مساحت، گستره زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستند.

اکنون شهرستان های شاهرود و میامی در شرق استان سمنان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر امروز با فوت ۱۱۹ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به ۵۴ هزار و ۶۹۳ تن رسید.

همچنین بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی طی ۲۴ ساعت گذشته پنج هزار و ۵۰۲ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و ۵۳۰ تن از این تعداد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به یک میلیون و ۲۰۰ هزار و ۴۶۵ تن رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها