نوری: برخی‌ها در گذشته اشتباهی پیراهن استقلال را پوشیده‌اند

تهران- ایرنا- پیشکسوت استقلال گفت: برخی‌ها به دنبال آن هستند فرد مورد نظرشان بر روی نیمکت آبی‌پوشان بنشیند. اگر این افراد در گذشته پیراهن استقلال را پوشیده‌اند این پیراهن برایشان گشاد بوده و اشتباهی پیراهن پرافتخارترین تیم ایران را پوشیده‌اند.

«محمد نوری» یکی از مدافعان مستحکم استقلال در دهه ۷۰ محسوب می‌شود، او سال‌ها در خط دفاعی آبی‌پوشان به میدان رفت و با آبی‌پوشان تهرانی به افتخارات و جام‌های زیادی دست پیدا کرد.

نوری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا درباره شرایط استقلال حرف زد. متن این گفت و گو به شرح زیر است:

مصاحبه محمود فکری را خواندید؟

کدام مصاحبه را؟

مصاحبه جنجالی سرمربی استقلال که گفته بود، برخی‌ استقلالی‌ها از باخت ما بیش از پرسپولیسی‌ها خوشحال می‌شوند.

منظور فکری شاید کسانی است که به این تیم عرق ندارند و دوست ندارند آبی‌پوشان نتیجه بگیرد، من نمی‌دانم چه افرادی هستند اما برخی به دنبال آن هستند فرد مورد نظرشان بر روی نیمکت استقلال بنشیند.

یعنی این افراد در گذشته در استقلال حضور داشته‌اند؟

حرف من یک چیز است، من می‌گویم اگر این افراد در گذشته پیراهن استقلال را پوشیده‌اند این پیراهن برایشان گشاد بوده است و اشتباهی پیراهن پر افتخارترین تیم ایران در قاره آسیا را پوشیده‌اند.

واضح‌تر صحبت می‌کنید.

 برای اینها فرقی نمی‌کند استراماچونی، مجیدی یا فکری روی نیمکت باشد آنها مایل هستند تا این تیم شکست بخورد تا به اهداف شوم خود برسند.

استقلال در این هفته با گل‌گهر بازی دارد، بازی سخت با تیم قلعه‌نویی؟

«امیر قلعه‌نویی» استقلال را به خوبی می‌شناسد و شناخت کاملی نسبت به این تیم دارد، او به طور کامل استقلال را آنالیز کرده و می‌خواهد بهترین نتیجه را جلوی آبی‌پوشان بگیرد. گل‌گهر در این فصل نتایج خوبی گرفته  و در صدر جدول قرار دارد. این جدال برای فکری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و از یک جهت دیگر اهمیت دارد.

چه جهتی؟

این مسابقه پیش از شهرآورد برگزار می‌شود و اگر آبیپوشان بتوانند به پیروزی برسند با روحیه و انگیزه بیشتری روبروی رقیب سنتی خود قرار خواهند گرفت. این را هم فراموش نکنید بازی با گل‌گهر ۶ امتیاز برای استقلال دارد چرا که جای آنها را در صدر جدول خواهند گرفت.

استقلالی‌ها به تاریخ شهرآورد اعتراض دارند، فکری می‌گوید به  ما گفته بودند با بازی‌های یکسان رودروی پرسپولیس قرار خواهید گرفت؟

این بی‌عدالتی سال‌هاست برای استقلال وجود دارد و آنها به این شرایط عادت کرده‌اند، دیگر بر همگان روشن است که همه شرایط به سود پرسپولیس است و هر آنچه آنها می‌خواهند برایشان در فوتبال ایران آماده می‌شود، تمام اتفاقات به نفع پرسپولیس رقم می‌خورد و این حق طبیعی استقلال است که به این موضوع اعتراض داشته باشد.چرا باید استقلال با دو بازی بیشتر به مصاف پرسپولیس برود؟ به چه علت این تیم بازی‌های عقب افتاده خود را در لیگ برتر برگزار نمی‌کند؟

حالا شهرآورد ۲۲ دیماه برگزار می‌شود.

استقلال باید با تمام قدرت رودروی حریف خود قرار بگیرد و تمام تلاش خود را به کار گیرد تا بتواند به برد دست پیدا کند تا پاسخ این نا عدالتی‌ها را در زمین فوتبال بدهد. استقلال توان شکست دادن رقیب خود را دارد. پرسپولیس هنوز در باد فینال لیگ قهرمانان آسیا خوابیده است و آنها فکر می‌کنند در بازی پایانی لیگ قهرمانان هستند هر چند بازهم دست خالی به ایران برگشتند و نتوانستند همچون استقلال ستاره آسیایی کسب کنند.

ایرادی که منتقدان از استقلال می‌گیرند این است که این تیم زیبا فوتبال بازی نمی‌‎کند.

«محمود فکری» و سایر اعضای کادر فنی استقلال که به این تیم پیوسته‌اند زمان زیادی برای پیاده کردن اندیشه‌ها و برنامه‌های تاکتیکی خود نداشته‌اند  باید به آنها فرصت داد تا بتوانند به اهدافی که مد نظرشان است برسند. من شاید به عنوان یک استقلالی توقع داشته باشم این تیم خوب بازی کند اما باید در این شرایط از آبی‌پوشان حمایت کنم و زمان کافی را به کادر فنی بدهم. فکر نمی‌کنم نیم فصل زمان زیادی باشد برای مربیان استقلال که همگی از استقلالی‌ها متعصب هستند. من یک چیز دیگر می‌گویم.

چه چیزی؟

اینکه اگر استقلال خوب بازی می‌کرد و نمی‌توانست امتیاز بگیرد همین منتقدان می‌گفتند به بازی خوب امتیاز نمی‌دهند و باید این تیم نتیجه بگیرد.در مقطع فعلی استقلال فاصله زیادی با صدر جدول ندارد و به زودی می‌تواند رتبه اول را به نام خود کند. من امیدوارم شرایط به گونه‌ای در هفته‌های آینده رقم بخورد که نتیجه‌گیری این تیم با بازی زیبا توام شود.

فکر می‌کنید استقلال در این فصل مدعی اصلی قهرمانی باشد؟

من نمی‌گویم استقلال صددرصد قهرمان می‌شود اما اطمینان دارم این تیم تا روز پایانی مدعی اصلی تصاحب جام خواهد بود. بازیکنان و مربیان این تیم انگیزه‌های زیادی دارند تا وقتی فصل فوتبالی به پایان رسید حداقل یک جام به هواداران هدیه کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار ورزش