برگزیدگان مسابقات مجازی اذان و نماز در خراسان رضوی تجلیل شدند

مشهد-ایرنا- ستاد اقامه نماز خراسان رضوی مسابقات مجازی "گلبانگ اذان و زیباخوانی نماز" را به میزبانی شرکت عمران شهر جدید بینالود برگزار و از برگزیدگان آن تجلیل کرد.

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی عصر یکشنبه در آیین تجلیل از برگزیدگان این مسابقات در بینالود گفت: با توجه به شرایط کرونا این دوره از مسابقات به میزبانی شرکت عمران شهر جدید بینالود از ابتدای شهریور ماه به عنوان اولین دوره مجازی مسابقات اذان و نماز برگزار و با استقبال بسیار زیادی مواجه شد.

حجت الاسلام امرالله سبحانی نیا افزود: هزار و ۱۲۳ نفر  از کارکنان ادارات و دانش آموزان سراسر خراسان رضوی در این مسابقات شرکت کردند که از آنان ۷۵۹ فایل صوتی از طریق درگاههای تعیین شده در پیام رسانهای داخلی به دبیرخانه این مسابقات ارسال و داوری شد.

به گفته وی در پایان این مسابقات  ۱۴ نفر در بخش زیباخوانی نماز و ۱۶ نفر در بخش اذان رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی هدف از این گونه اقدامات فرهنگی در حوزه نماز را جاری کردن روح دینی و پویایی معنوی در محیط خانه و خانواده و همچنین افزایش تاثیر نماز در رفتار و کردار اجتماعی افراد ذکر و اضافه کرد: با توجه به استقبال صورت گرفته و کیفیت اجرای شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات مقرر شد برای نخستین بار انجمن موذنان خراسان رضوی با همکاری شرکت عمران شهر جدید بینالود که میزبان این مسابقات بود تاسیس  و از این طریق آموزشهای مقدماتی تا حرفه ای در فضای مجازی ارائه شود.

مشاور استاندار خراسان رضوی در امور فرهنگی هم در این آیین با قدردانی از دستاندرکاران برگزاری این مسابقات گفت: جایگاه موذن در دین اسلام جایگاه بسیار مهم و رفیعی است  چون موذن انسان را به سوی عمل نیک و برپایی نماز هدایت می کند.

حجت الاسلام سید محسن علوی خطاب به قشر دانش آموزان شرکت کننده در این مسابقات افزود: کارهای نیکی که کودکان و نوجوانان انجام می‌دهند و والدین آنان در آن نقش بسزایی ایفا کرده اند، در نامه اعمالشان ثبت و ضبط می‌شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بینالود نیز در این آیین با قدردانی از حضور پرشور شرکت کنندگان در مسابقات مجازی "گلبانگ اذان و زیباخوانی نماز" گفت: سیاست شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید، مشارکت فعالانه شرکتهای تابعه در رویدادهای فرهنگی و اجتماعی است، از این رو این مسابقات با همکاری ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی برنامه ریزی و اجرا شد.

حمیدرضا یزدانی افزود: دفتر توسعه فرهنگی اجتماعی شرکت عمران شهر جدید بینالود در  اجرای وظیفه اجتماعی خود آمادگی دارد با استفاده از ظرفیت سایر دستگاه‌های متولی در حوزه فرهنگ از جمله اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، نهاد کتابخانه‌های عمومی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و همچنین ستاد اقامه نماز خراسان رضوی در تداوم این گونه فعالیتها مشارکت کند.

شهرجدید بینالود در ۵۵ کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها