۷ دی ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۰۱
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 84163772
۳ نفر

برچسب‌ها

زمینه جذب اتباع خارجی در نهضت سواد آموزی پیشوا فراهم شود

تهران- ایرنا- فرماندار پیشوا گفت: ازآنجا که تعداد زیاد از اتباع افغانستانی در پیشوا ساکن هستند، مسوولان باید زمینه جذب اتباع به نهضت سوادآموزی و برخورداری آنان از نعمت سواد را فراهم کنند.

حسین عباسی روز یکشنبه در جلسه شورای پشتیبانی نهضت سوادآموزی که در محل فرمانداری پیشوا برگزار شد اظهار داشت: نظام مقدس جهموری اسلامی بر اساس آموزه‌های دینی و حس نوع‌دوستی، شرایط لازم برای حضور دانش‌آموزان اتباع در مدارس را فراهم کرده و این افراد همچون فرزندان ایرانی، از خدمات آموزشی برخودارند که لازم است این مهم در حوزه نهضت سوادآموزی نیز اجرایی شود.
وی افزود: تعداد زیادی از اتباغ افغانستانی در شهرستان پیشوا زندگی می‎کنند و لازم است در سیاست‌های حوزه سوادآموزی به این قشر نیز توجه شده و زمینه تحصیل سوادآموزان افغانستانی همچون ایرانیان فراهم شود. 
وی با اشاره به سالروز تأسیس نهضت سوادآموزی به فرمان امام راحل اظهار داشت: بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی با شناخت نقاط قوت و ضعف جوامع بشری، تصمیمات و اقدامات اثرگذاری را صورت دادند که با بررسی و مطالعه آنها می‌توان هر چه بیشتر به عمق نگاه و باورهای ایشان پی برد.
عباسی افزود: دین مبین اسلام همواره بر کسب دانش و علم اندوزی تاکید داشته و مسلمانان را به فرا گرفتن و انتقال دانش رهنمون کرده است، دست‌یابی جوامع به قله‌های موفقیت بر اساس آگاهی و  سواد صورت می‌گیرد و بر همین اساس همه ما موظفیم تا به منظور تحقق آرمان‌های امام راحل(ره) در مبارزه با فقر، کوشا باشیم.
وی گفت: بسط سوادآموزی صرفا بر عهده آموزش و پرورش نیست و همه دستگاه‌ها در این حوزه مسئولیتی داشته و باید به آن عمل کنند.
فرمانداری پیشوا افزود: برای دستیابی به اهداف آموزشی نیازمند آگاه‌سازی افکار عمومی، ایجاد جاذبه و اجرای برنامه های متنوع تبلیغی، تشویقی و ترویجی از طریق همکاری نهادهای مختلف، مساجد، هیئت‌ها، تریبون نماز جمعه، ائمه جماعات و... هستیم. 
وی گفت: با توجه به ضرورت تامین عدالت در توسعه آموزشی، برنامه‌های سوادآموزی در روستاها نیز باید مورد توجه قرار گیرد و لازم است تا برای دستیابی به نتایج بهتر از ظرفیت دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی استفاده کرد. 
عباسی تصریح کرد: برای تحقق و تحکیم تعلیم و تربیت و مبارزه با بی‌سوادی، می‌توان با  اقتباس از طرح‌های سوادآموزی و بومی‌سازی آنها در دست‌یابی به اهداف مدنظر و رفع مسائل و معضلات موجود استفاده نمود. 
هفتم آذرماه سال ۱۳۵۸ نهضت سوادآموزی به فرمان امام راحل تشکیل شد.
پیشوا با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها