تکمیل پروژه‌های راه‌سازی استان تهران به مشارکت جدی بخش خصوصی نیاز دارد

تهران- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: تأمین هزینه‌های طرح‌های مهم و بزرگ در حوزه راه‌سازی، به مشارکت جدی بخش خصوصی نیاز دارد.

خلیل محبت‌خواه روز یکشنبه در جریان بازدید معاون وزارت راه و شهرسازی از کمربندی پاکدشت گفت: برخورداری مردم از خدمات زیرساختی حوزه راه‌سازی و تکمیل این پروژه‌ها به مشارکت جدی بخش خصوصی نیاز دارد.
وی افزود: حجم زیاد ترافیک، لزوم احداث کمربندی‌های پایتخت را ایجاب می‌کند که با توجه به سرریز شدن این ترافیک، به شهرهای اطراف، لازم است تا این مناطق نیز از کمربندی‌های بزرگراهی برخوردار شوند.
وی تصریح کرد: احداث و تکمیل محورهای مهم اسلامشهر- رباط کریم، فیروزکوه - سمنان و کمربندی پاکدشت از جمله پروژه‌های مهم راه‌سازی است که با تأمین اعتبار تکمیل آن‌ها می‌توان شاهد ایجاد تحولی عظیم در حوزه زیرساختی راه استان تهران بود.
محبت‌خواه از کمربندی پاکدشت به عنوان یک محور پدافندی در استان تهران یاد کرد و افزود: این کمربندی در موازات محور ترانزیتی امام رضا(ع) در دست اجرا است که علاوه بر کاهش ترافیک در شهرهای مختلف پاکدشت از جمله فرون‌آباد و شریف آباد، در  حوزه پدافند غیرعامل نیز نقش مهمی ایفا می‌کند.
کمربندی پاکدشت پروژه‌ای ملی است 
نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی نیز در جریان این بازدید گفت: اجرای کمربندی پاکدشت، پروژه‌ای ملی است که تکمیل آن به همت تمامی مدیران کشوری و استانی نیاز دارد.
فرهاد بشیری افزود: کلنگ احداث این پروژه ۱۱ سال قبل و به دلیل نیاز شهرستان به زمین زده شده ولی با وجود بازدید وزای متعدد و مسوولان استانی و کشوری، تکمیل آن تا کنون به درازا کشیده شده است.
وی اظهار داشت: با توجه به اهمیت این پروژه و واقع شدن پاکدشت در محور اصلی شرق کشور، تأمین اعتبار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی این پروژه عظیم از توان شهرستان و استان تهران خارج است و باید با همکاری و مشارکت دستگاه‌های دیگر این به ویژه در حوزه تملک اراضی همراه باشد.
وی مانع اصلی را تملک اراضی کشاورزی دانست و افزود: این پروژه در حدود ۳۲ کیلومتر و ۴۰۰ متر است که بسیاری از زمین ها و املاک مردم در مسیر این کمربندی قرار گرفته است.
بشیری افزود: تا کنون حدود ۵ کیلومتر از این مسیر آسفالت و ۱۴ کیلومتر آن زیرسازی شده است.
وی اجرای این پروژه را از مطالبات به حق مردم دانست و افزود: املاک بسیاری از مردم بیش از ۱۱ سال است که مسیر این پروژه قرار گرفته ولی مردم با صبوری این تأخیر را تحمل کرده‌اند.
وی اظهار امیدواری کرد با ورود وزارت راه و شهرسازی و همکاری قرارگاه سازندگی و بنیاد مستضعفان، زمینه تکمیل این پروژه فراهم شود.
پاکدشت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران و در مسیر محور امام رضا(ع) واقع شده است.
کمربندی جنوبی پاکدشت ۳۲ کیلومتر است که به دلیل عدم تأمین اعتبارات مورد نیاز، اجرای آن حدود ۱۱ سال به درازا کشیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها