پاکدل: افق هندبال ایران روشن است

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون هندبال در بازدید رئیس کمیته ملی المپیک از این فدراسیون گفت: با حمایت‌ها و نگاه ویژه به هندبال، افق این رشته ورزشی را روشن می‌بینم.

به گزارش ایرنا، «علیرضا پاکدل» رئیس فدراسیون هندبال روز یکشنبه در جریان بازدید «سید رضا صالحی امیری» رئیس کمیته ملی المپیک از این فدراسیون، اظهار داشت: در مدت ۲۰ ماهی که در فدراسیون حضور داشتیم، موفق شدیم تا بدهی ها را تسویه کنیم و امروز شرایط مالی نسبتا خوبی را در فدراسیون حاکم کردیم. تیم های ملی ما در رده های سنی مختلف در حال فعالیت هستند و همانطور که مستحضر هستید بعد از هفت، هشت سالی که میزبانی در آسیا از ما سلب شده بود، به لطف رییس کمیته و پیگیری هایی وی و همچنین حمایت «مسعود سلطانی فر» وزیر ورزش میزبان رقابت های جوانان آسیا هستیم.

وی افزود: تاکنون در دو مرحله قصد داشتند میزبانی را به دلیل شرایط کرونا و دلایل دیگر از ایران گرفته بگیرند و در هر دو مرحله سیدرضا صالحی امیری بلافاصله ورود کرده و در آخرین مرحله نیز در جریان نشست شورای المپیک آسیا با شیخ احمد دیدار و  گفت و گو کرده و به لطف خدا این میزبانی در کشورمان حفظ شد تا ما بتوانیم بعد از سال ها به نوعی خون در رگ های هندبال کشور به جریان بیاندازیم.

پاکدل افزود: تمام مسئولین در تلاش هستند تا بتوانیم این میزبانی را به نحو احسن انجام دهیم. در هندبال شکافی ابجاد شده و یکی از مهمترین دلایل آن بی ثباتی مدیریتی است که در سال های اخیر در این رشته ورزشی وجود داشته است؛ من هشتمین رئیس پنج سال اخیر فدراسیون هندبال ایران هستم و در عرض این پنج سال، شاید ۶ یا هفت مدیر و سرپرست در این فدراسیون رفته و آمده اند و شاید یکی از دلایل اصلی عقب افتادگی امروز ما در آسیا همین مساله بوده است؛ در حقیقت به معنای واقعی کلمه نتوانستیم پشتوانه سازی و برنامه ریزی را برای هندبال انجام دهیم.

وی ادامه داد: امروز قبل از حضور صالحی امیری و هیات همراه در فدراسیون هندبال، ما یک تفاهم نامه بسیار بسیار خوب را با فدراسیون ورزش دانش آموزی و وزارت آموزش و پرورش منعقد کردیم. در تلاش هستیم تا در هندبال ریل گذاری کنیم که صرف نظر از حضور من، هندبال بتواند در سال های آینده در مسیری که ریل گذاری شده است، حرکت کند؛ با قدرت پشتوانه سازی را ادامه می دهیم و اگر شرایط ایجاد شده به واسطه همه گیری ویروس کرونا نبود، شک نداشته باشید که ما حالا چهار یا پنج تیم ملی آماده در رده نونهالان در اختیار داشتیم؛ برنامه ریزی های این امر انجام شده و به شما قول می دهم که در صورت حمایت با توجه به برنامه استراتژیک و برنامه عملیاتی فدراسیون و البته برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدتی که برای فدراسیون تعریف شده و به دنبال اجرای آن هستیم، انشاالله هندبال در سال های آتی حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت.

رئیس فدراسیون هندبال افزود: در سطح بزرگسالان هم در سال گذشته برخلاف انتظارات ما، همه آمدند و با جان و دل کمک کردند و تمام ظرفیت هندبال دست به دست هم داد و همه لژیونرها لبیک گفتند و به تیم ملی کشورشان کمک کردند. در انتخابی المپیک در دیدار بحرین و کره جنوبی اسیر یک (اگر اسمش را تبانی نگذاریم) حرکتی شدیم که متاسفانه تیم ما برغم شایستگی برای رفتن به جمع چهار تیم، از این مهم بازماند؛ در واقع ما بعد از بردن کره، در دیدار کره و بحرین فقط با یک نتیجه حذف می شدیم و آن هم، باخت بحرین به کره با دو گل بود و دقیقا همین نتیجه رقم خورد و در ادامه همان بحرین با ۱۰ گل کره را برد و با قهرمانی راهی المپیک شد در قهرمانی آسیا در کویت به هر شکل در بازی آخر با کره جنوبی در مرحله دوم و به دلیل آن مساوی ثانیه های آخر جهانی نشدیم.

پاکدل تاکید کرد: شاید تمام این اتفاقات حکمتی داشت که به هر شکل ما را به جلو حرکت داد تا در مسیر پر کردن آن خلاء و شکاف اقدام کنیم و نقیصه پشتوانه سازی نکردن بعد از نسل طلایی هندبال را برطرف سازیم. با دلگرمی و حمایت بسیار خوبی که از صالحی امیری و تمامی مقامات دیدیم، می توانیم این خلاء را پر کنیم و به جد می گویم که رییس محترم کمیته به ما نهایت لطف را داشتند و این حرف از اعماق وجود می زنم.

وی در ادامه اظهار داشت: بحث مربی خارجی را دنبال می کنیم تا با حمایت مستقیم سیدرضا صالحی امیری این امر محقق شود و سرمربی خارجی خوبی برای تیم ملی بزرگسالان جذب کنیم و بتوانیم برنامه های خود را دنبال کرده و هندبال کشورمان را به جایگاهی که شایسته آن است در آسیا برسانیم.

پاکدل با اشاره به رشته هندبال ساحلی تصریح کرد: ظرفیت بسیار خوبی در هندبال ساحلی داریم و سال گذشته سوم آسیا شدیم و این در حالی بود که باید قطعا فینالیست می شدیم؛ سابقه هشتمی جهان را نیز در کارنامه داریم و همیشه جزو سه تیم برتر آسیا بودیم و در تلاشیم تا همین روند رو به جلو را در این هندبال ساحلی پیگیری کنیم.

وی افزود: در هندبال بانوان اما از قافله تبم های اول آسیا عقب افتادیم اما در تلاش هستیم و به تازگی بعد از سال ها در هندبال دختران یک حامی مالی بسیار خوب پیدا کردیم و شرکت و باشگاه اشتادسازه تیم ملی جوانان ما را تحت پوشش خود قرار داد تا دختران ما با حمایت این باشگاه در رقابت های قهرمانی آسیا شرکت کنند و مدیرعامل این باشگاه نیز به نظر بدنبال جذب یک سرمربی خارجی خوب و باکیفیت است.

وی در ادامه افزود: تلاش می کنیم تا با یاری خدا با وجود تمام مشکلات، رو به جلو حرکت کنیم اما اعتبارات فعلی وزارت ورزش و به نوعی کمیته ملی المپیک که البته سال گذشته کمک ویژه ای به ما کرد، در حال حاضر جوابگوی نیازهای این رشته گروهی نیست؛ همواره گفته ام و در صحبت با سلطانی فر و مهدی علی‌نژاد معاون وی نیز اشاره کردم که برخی رشته ها حتی با ۳۰ سال سرمایه گذاری، در آسیا حتی جزو سه تیم اول قرار نخواهند گرفت اما هندبال این ظرفیت را دارد. هندبال فینالست آسیا بوده و در جام جهانی بازی کرده و انشاالله اگر حمایت شود و نگاه ویژه تری به این رشته شود، اطمینان دارم با نگاه خاص مسئولین که البته رییس محترم کمیته ملی المپیک در عمل این موضوع را اثبات کرده و در این ۲۰ ماه به من و مجموعه فدراسیون محبت ویژه ای داشتند، بی شک افق روشنی در انتظار هندبال کشورمان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار ورزش