حرم مطهر رضوی در عزای پاره تن رسول خدا(ص) سیاه‌پوش شد

مشهد-ایرنا- آستان مقدس امام رضا(ع) همزمان با آغاز دهه فاطمیه و در آستانه سالروز شهادت دخت نبی مکرم اسلام (ص) سیاه پوش شد و رنگ ماتم گرفت.

به گزارش ایرنا،خادمان بارگاه منور رضوی با نصب پرچم عزا و تغییر پوشش ضریح و همچنین نصب کتیبه بزرگ سیاهی مزین به نام حضرت زهرا (س) حرم مطهر رضوی را برای مراسم سوگواری حضرت ام الائمه(س) آماده کردند.

معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی همزمان با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) ویژه برنامه‌های متنوعی را پیش بینی کرده است که از امشب با رعایت شیوه نامههای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در رواق امام خمینی (ره) حرم نورانی حضرت رضا(ع) آغاز می‌شود که این برنامه ها از طریق فضای مجازی نیز پخش خواهد شد.

مدیر تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی در این باره گفت: امسال نیز همانند سالهای گذشته برنامه‌های متعددی ویژه ایام شهادت مظلومانه حضرت فاطمه(س) برنامه‌ریزی شده است که هر شب پس از نماز مغرب و عشاء از طریق فضای مجازی برای مخاطبان پخش می‌شود.

حجت الاسلام علی بخشی افزود: سخنرانی آیت الله سیداحمد علم الهدی و حجج اسلام محمدکاظم راشد یزدی و محمد رضایی تهرانی و همچنین مرثیهسرایی مداحان و ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) احمد واعظی، امیر عارف، ابراهیم قانع و حمید اکبری از جمله این برنامه‌ها در روزهای آتی است.

وی  ادامه داد: همچنین از فردا هر روز پس از اقامه نماز ظهر و عصر در حرم مطهر رضوی احمد واعظی مداح و ذاکر اهل بیت(ع) زیارت حضرت زهرا(س) را قرائت می‌کند و حجج اسلام علیرضا پناهیان و مهدی شریعتی تبار  سخنرانی می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها