طرح پزشک خانواده در ۱۱۵ مرکز بهداشتی درمانی لرستان اجرا می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت لرستان گفت: برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع در ۱۱۵ مرکز بهداشتی درمانی استان اجرا می‌شود و ۱۷۲ پزشک و ۱۵۰ ماما کار ارائه خدمات در سطح یک این طرح را بر عهده دارند.

به گزارش ایرنا شاهدخت فتحی بیرانوند روز یکشنبه در همایش تجلیل از پزشک خانواده و تیم سلامت لرستان به صورت ویدئو کنفرانس افزود: خدماتی که در سطح یک صورت می گیرد با هدف پیشگیرانه و خدمات درمانی است.

وی اظهار داشت: در این سطح به برکت حضور پزشکان و ماماها در مراکز بهداشتی تیم سلامت طی دهه اخیر، شاهد کاهش چشمگیر مرگ و میر مادران باردار و کودکان زیر پنج سال ،رشد شاخص بهداشتی، زیست‌محیطی، آب آشامیدنی، کاهش و کنترل بیماری های مشترک انسان و دام، کنترل بیماری های واگیر و کاهش بیماری مالاریا بوده ایم. 

وی اضافه کرد: زحمات ارزشمند تیم سلامت در استان به ویژه افرادی که در مراکز بهداشتی و درمانی نقاط دور افتاده و سخت گذر فعالیت می کنند نتایج ارزشمند و قابل تقدیری دارد.  

فتحی بیرانوند تاکید کرد: تیم سلامت، نقش مهمی در ارائه خدمات سطح یک شامل خدمات پیشگیری و درمانی دارد که در این راستا پزشکان خدماتی همچون ویزیت، تجویز دارو، تجویز خدمات پاراکلینیک ، درخواست مشاوره، ارجاع بیماران به سطوح ۲ و ۳ و ثبت و ضبط اطلاعات در پرونده سلامت الکترونیک را بر عهده دارند.

در پایان این همایش از از دکتر مصطفی پولادوند به عنوان پزشک منطقه تنگ هفت شهر سپیددشت، دکتر فریدون فرمانی به عنوان پزشک منطقه پاعلم شهرستان پلدختر و دکتر معصومه دریکوندی به عنوان ماما منطقه شول آباد شهرستان الیگودرز تجلیل شد.

۶۰ درصد جمعیت لرستان معادل یک میلیون و ۶۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها