باید از انتخاب افراد مساله‌دار به عنوان عوامل شعب اخذ رای جلوگیری شود

خرم‌آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: شناسایی افرادی که سابقه تخلف در انتخابات گذشته را دارند یک ضرورت است و باید از حضور آنها به عنوان عوامل شعب اخذ رای جلوگیری شود.

به گزارش ایرنا سیدموسی خادمی روز یکشنبه در جلسه قرارگاه انتخاباتی امام علی ( ع ) با موضوع برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۴۰۰ افزود: نیروی انتظامی مطالعات ارزشمندی در زمینه برگزاری انتخابات سال آینده ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا انجام و سازماندهی و آسیب شناسی انتخابات را مورد بررسی قرار داده است.

وی اظهار داشت: اقدام نیروی انتظامی استان در ارائه برنامه ریزی برای انتخابات پیش رو بسیار ارزشمند و پیشگیری از بروز تهدیدات احتمالی در انتخابات، لازمه ادامه آن است.

استاندار لرستان تصریح کرد: از امروز مدیریت و رفع آسیب‌های شناسایی شده در دستور کار قرار دارد تا بتوانیم انتخابات خرداد سال آینده را سالم، باشکوه و پرشور برگزار کنیم .  

خادمی با تاکید بر اینکه برگزاری انتخابات سالم با برنامه‌ریزی و پیشگیری از تهدیدات احتمالی همراه باشد، ادامه داد: بهره گیری از ظرفیت افراد توانمند در برگزاری انتخابات ضروری است و می توان با شناسایی نقایص و کمبودهای انتخابات گذشته، ضمن رفع آنها از بروز مشکلات در انتخابات پیش رو جلوگیری کرد.

استاندار لرستان همچنین اضافه کرد: سرقت، از موضوعات مبتلابه کشور است که استان در این زمینه رتبه نامناسبی بین سایر استان‌های کشور ندارد، اما باید تلاش کرد این جایگاه بهبود یابد.

خادمی در رابطه با گزارش نیروی انتظامی استان در زمینه وقوع سرقت‌ها تصریح کرد: نکته مهم این گزارش این است که باوجود تعدد در وقوع سرقت، اما به لحاظ ارزش اقتصادی، نسبت به سایر استان‌های کشور بسیار کمتر است.

وی افزود: لرستان در زمینه کشف سرقت‌ها در رتبه‌های ابتدایی کشور قرار دارد که این موضوع نشانگر تلاش نیروهای خدوم انتظامی استان است.

انتخابات ریاست جمهوری، شوراها و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

لرستان دارای ۱۱ شهرستان و ۲۵ شهر است و ۹ حوزه انتخابیه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها