مجتمع صنعتی اسفراین رکورد تولید خود را شکست

بجنورد _ ایرنا _ مدیرعامل مجتمع صنعتی فولاد اسفراین‌ گفت: این مجتمع صنعتی با تولید ۵۹ هزار و ۴۱۷ تن محصولات فولادی در ۹‌ ماهه امسال، رکورد میزان تولید خود از ابتدای تاسیس را شکست.

مهندس کیومرث میرزایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مجتمع صنعتی، در پایان آذرماه امسال با تولید ۵۹ هزار و ۴۱۷ تن محصولات فولادی، برابر با کل سال ۱۳۹۸ تولید داشته و توانسته است رکوردی بی سابقه را رقم بزند.

وی افزود: میزان تولید مجتمع در ۹ ماهه امسال، نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۲ درصد افزایش داشته است.

مدیرعامل مجتمع صنعتی فولاد اسفراین ارتقای تولید و رسیدن به خودکفایی کشور در این حوزه را از اهداف این مجتمع برشمرد و گفت: تولید ۸۵ هزار تن محصول تا پایان سال ۱۳۹۹ از اهداف راهبردی این مجتمع است که تلاش می کنیم به این هدف دست پیدا کنیم.

به گزارش ایرنا مجتمع صنعتی فولاد اسفراین از شرکت های زیر پوشش سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و بزرگترین تولید کننده قطعات و مقاطع فولاد آلیاژی در خاورمیانه است که امکان ساخت ۱۴۰ گونه فولاد آلیاژی را دارد.

این مجتمع صنعتی به عنوان بزرگترین تولید کننده قطعات و مقاطع فورج و ریخته گری سنگین و فوق سنگین فولاد آلیاژی، با داشتن متخصصان توانمند و فناوری پیشرفته، توانایی رفع نیازهای راهبردی صنایع کشور در بخش های نفت و گاز، نیروگاهی، کشتی سازی و ماشین سازی، ریلی و صنایع معدن و فولاد را دارد.
شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد مرکز خراسان شمالی قرار دارد.
این شهرستان با دارا بودن ۲ مجتمع بزرگ و مهم صنعتی فولاد و لوله گستر، قطب صنایع بزرگ استان خراسان شمالی محسوب می شود.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha