کارمندان در وقت اداری کارهای شخصی را انجام ندهند

مراغه - ایرنا - عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه گفت: کارمندان نباید در وقت اداری کارهای شخصی را انجام دهند، وقت اداری زمان رسیدگی به مسکلات مردم و تکریم ارباب رجوع است.

به گزارش ایرنا، آیت الله محمدتقی پورمحمدی روز یکشنبه در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان مراغه اظهار داشت: تکریم ارباب رجوع در ادارات، انجام ندادن یا تأخیر در انجام امور قانونی آنها بدون دلیل، ور رفتن با با گوشی و گردش در بورس، نبودن در اتاق کار و عدم رعایت شئونات اسلامی و اخلاقی در محیط اداره از جمله مواردی است که باید از سوی مسوولان اداره مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: مسوولان ادارات باید به زیرمجموعه خود توجه و نظارت کافی داشته باشند و این نظارت را فقط در رفع مشکل مالی کارکنان خلاصه نکنند.

وی افزود: همچنین مسوولیت ها نباید ما را به خود مشغول کنند و ما را از خدا غافل کرده و در رسیدگی به مشکلات مردم کم کاری کنیم.

پومحمدی به بیماری کرونا و همراهی مردم با نیازمندان در این روزهای سخت اشاره کرد و گفت: در روزهای کرونایی کمک هایی که مردم به نیازمندان داشتند نشان دهنده پیروی از اهل بیت(ع) و اهل انفاق بودن مردم در راه خدا است.

وی گفت: در این روزهای کرونایی امر به معروف در بیشتر مراحل مقابله با کرونا از سوی مردم دیده شد و مردم شهرستان مراغه همانند گذشته پیشرو بودند.

وی خاطرنشان کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان مراغه عملکرد قابل قبولی دارد و در سطح استان و حتی کشور از ستادهای نمونه است.


معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه نیز گفت: در این روزهای کرونایی اصلی ترین امر به معروف و نهی از منکر را از مدافعان سلامت شاهد بودیم.

سید علی موسوی گفت: اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی نیز در این راستا یکی از بهترین برنامه های مقابله با کرونا بود که با تاکید بر اصل امر به معروف و نهی از منکر در حال اجراست و نتیجه های مطلوب و روحیه بخشی از آن به دست آمده است.

وی گفت: در نزدیکی ایام فاطمیه هیات های مذهبی شهرستان در اقدام هایی خودجوش اعلام کردند که مراسمات آن ها به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

وی افزود: همچنین در این راستا و با توجه به شرایط کرونایی، هیچ یک از ادارات شهرستان حق برگزاری همایش و جلسه را ندارند و در صورت مشاهده برخورد خواهد شد.

وی اضافه کرد: با رعایت تمامی موارد و دستورالعمل های ستاد ملی کرونا، همانند مراسم گرامیداشت شهید فخری زاده که در شهرستان برگزار شد، مراسم سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، مراسم چهلمین روز شهادت شهید فخری زاده و ایام فاطمیه در یک روز و در مسجد جامع برگزار خواهد شد.

موسوی خاطرنشان کرد: کمیته ارزیابی عفاف و حجاب در فرمانداری مراغه روزانه بازدیدهایی را از ادارات شهرستان انجام و بر ضرورت تکریم ارباب رجوع و رعایت عفاف و حجاب تاکید دارد.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها