۴۴۶ تیم طرح سردار سلیمانی در چهارمحال و بختیاری فعال شد

شهرکرد- ایرنا- رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری با اشاره به مرحله عملیاتی طرح حاج قاسم سلیمانی در این استان گفت: در همین راستا ۴۴۶ تیم رهگیری ساماندهی شده است.

سید راشد جزایری روز یکشنبه در ستاد استانی مقابله با کرونا افزود: این طرح در هفت راهبرد وارد مرحله اجرا شده است که تاکنون دستاوردهای مطلوبی به همراه داشت است.

وی با اشاره به تشکیل ۱۲۹ تیم مراقبت در منزل خاطرنشان کرد: این طرح در کاهش مراجعات مردم به مراکز درمانی و شکل‌گیری تجمع نقش بسزایی داشته است.

جزایری همچنین از تشکیل ۱۴۲ تیم نظارتی و ۴۷۹ تیم حمایتی در قالب طرح حاج قاسم سلیمانی خبر داد و گفت: با همت تیم‌های حمایتی به مسئولیت سازمان بسیج، تاکنون ۱۰۲ میلیون کمک برای حمایت از اقشار نیازمند جمع‌آوری شده است.

به گفته رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری، کاهش ۷۳ درصدی موارد بستری، کاهش ۵۷ درصدی بیماران سرپایی و کاهش ۷۰ درصد آمار فوتی در استان طی یک ماه اخیر حاصل محدودیت‌های هوشمند آذرماه و اجرای طرح حاج قاسم سلیمانی در استان بوده است.

جزایری در ادامه با اشاره به تغییرات اعمال شده از سوی ستاد ملی کرونا در خصوص محدودیت‌های ترددی، اظهار داشت: در مناطق زرد رنگ استان نیز از این هفته ممنوعیت تردد از ساعت ۲۱ تا چهار صبح اعمال می‌شود.

فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست با اشاره به نظارت این نهاد در خصوص اجرای پروتکل‌های بهداشتی، گفت: از ابتدای آذر تاکنون سه هزار و ۶۹۷ بازدید از بازار و اصناف استان انجام شده است که از این تعداد ۲ هزار و ۱۵۲ مورد تذکر گرفتند و ۱۹۵ واحد پلمب شد.

سردار منوچهر امان‌اللهی افزود: همچنین در این مدت هشت هزار و ۹۳۱ راننده متخلف تذکر گرفت، هفت هزار و ۱۲۲ خودرو بازگشت داده شد و هفت هزار و ۱۲۷ خودرو جریمه ۲۰۰ هزار تومانی شدند.

وی تصریح کرد: برای یک هزار و ۵۳۶ خودرو نیز جریمه ۵۰۰ هزار تومانی صادر شد و ۲۵۵ خودرو متخلف درون شهری و ۶۴۳ خودروی متخلف برون‌شهری جریمه یک میلیون تومانی شدند.

بنا بر اعلام ستاد ملی کرونا، شهرستان‌های شهرکرد، بروجن و فارسان در وضعیت نارنجی شیوع کرونا قرار دارند و سایر شهرستان‌های چهارمحال و بختیاری در وضعیت زرد هستند.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.
استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها