آزمون مجدد نیروهای نهضتی برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از تصویب برگزاری آزمون برای نیروهای نهضتی قبل از سال ۱۳۹۱ که در آزمون استخدامی شرکت نکرده یا پذیرفته نشده‌اند، خبر داد.

حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی روز یکشنبه در گفت ‌وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا در تشریح جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار کرد: نشست امروز کمیسیون با حضور نمایندگان طراح دو طرح «ساماندهی نیروهای نهضتی» و «جذب معلمان خرید خدمتی» برگزار شد.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به بررسی‌های صورت گرفته در خصوص این دو طرح افزود: در نهایت با رای اعضای کمیسیون مصوب شد، افرادی که در آزمون استخدامی تیرماه نهضت سوادآموزی رد شدند و افرادی هم که به هر دلیل از جمله شیوع ویروس کرونا در این آزمون شرکت نکردند، می‌توانند بار دیگر در آزمون نهضتی‌ها شرکت کنند.

فلاحی تصریح کرد: براساس آمار موجود، ۶ هزار نفر در این آزمون رد شدند و برخی متقاضیان استخدام نیز در آزمون شرکت نکردند که این افراد تجمعاتی هم در برابر مجلس داشتند.

وی برگزاری آزمون مجدد برای نهضتی‌های پیش از سال ۱۳۹۱ را خبر خوشی به مناسبت روز نهضت سوادآموزی عنوان کرد و افزود: این طرح مسیر قانونی خود را برای اجرایی شدن طی خواهد کرد.

نماینده مردم همدان در مجلس یادآور شد: طرح جذب معلمان خرید خدمتی نیز که شامل ۱۶ هزار نیروی خرید خدماتی است به کمیته آموزش و پرورش کمیسیون ارجاع شد تا در طرح جامعی که در این کمیته در حال جمع‌بندی است، ملحق شود. طرح جامع کمیته مجموعا حدود ۱۰۰ هزار نفر از جمله نیروهای پیش‌دبستانی، حق‌التدریس‌ها و خرید خدماتی را شامل می‌شود.

فلاحی افزود: این طرح نیز پس از جمع‌بندی به کمیسیون و در ادامه به صحن ارائه می‌شود تا این نیروهای بلاتکلیف در آموزش و پرورش تعیین تکلیف شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

سرخط اخبار سیاست