باقیمانده باشگاه های رزمی البرز در معرض ورشکستگی هستند

کرج - ایرنا - رییس هیات ورزش های رزمی البرز با اشاره به تعطیلی ۵۰ درصد باشگاه های این استان به دلیل شیوع ویروس کرونا گفت: ۵۰ درصد مابقی دیگر نیز در ورطه ورشکستگی قرار دارند.

فریبرز برشی روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا تمام فعالیت های ورزشی تعطیل شد، افزود: دیدگاهی وجود دارد که باشگاه های رزمی که تحت عنوان رشته های پربرخورد مطرح هستند، سبب انتقال این ویروس می شوند این در حالی است که این دیدگاه به هیچ وجه درست نیست و نیاز است که در این زمینه تجدید نظری صورت گیرد.

وی ضمن انتقاد از عدم ارتقای باشگاه های رزمی در جدول ستاد کرونا گفت: این باشگاه ها هم اکنون از گروه سه و چهار به گروه ۲ هنوز ارتقای نیافته اند، این در حالی است که شاهد ارتقای باشگاه های بدنسازی به گروه ۲ هستیم که این مساله نیاز به کارشناسی دارد.

برشی ادامه داد: حدود یک سال است که باشگاه ها تعطیل و ورزشکاران ما از تمرینات مستمر به دور هستند، حتی در صورتی که باشگاه ها بازگشایی و فعالیت خود را از سر بگیرند باز هم چندین ماه زمان می برد تا ورزشکاران ما به آمادگی به خصوص در بخش جسمانی و تاکتیکی برسند.

وی گفت: انتظار ما از ستاد کرونا این است که باشگاه های رزمی را به این دلیل که احتمال شیوع ویروس کرونا از طریق آنها وجود دارد را به صورت کارشناسی شده تر بررسی کنند.

رییس هیات ورزش های رزمی البرز با اشاره به اینکه امروز شاهد اعتراض مربیان و ورزشکاران هستیم اظهار داشت: انتظار حمایت بیشتری داریم، امروز در برگزاری کلاس هایمان دچار مشکل و ورزشکارانمان نیز از عدم آمادگی رنج می برند، تصمیم گیران ستاد کرونا این مساله را با یک دید دیگر بررسی کنند.

برشی گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری در زمان تمرین و کم کردن از تعداد ورزشکاران در زمان تمرین از جمله مواردی است که در زمان بازگشایی باشگاه های رزمی می توان آنها را لحاظ کرد.

وی با بد توصیف کردن وضعیت معیشتی مربیان خاطر نشان کرد: مربیگری شغل اصلی بسیاری از مربیان ما است که به دلیل تعطیل شدن این باشگاه ها امروز از نظر معیشتی در وضعیت خوبی به سر نمی برند.

هم اکنون هشت هزار ورزشکار رزمی کا در قالب ۶۰ سبک فعال در استان البرز مشغول به فعالیت هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها