پرستاران همانند رزمندگان در جبهه سلامت حضور یافتند

یزد - ایرنا - رییس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه ، گفت: کادردرمانی به ویژه پرستاران همانند رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس وارد جبهه سلامت شدند و محبوبیّت خود را برای خدمت رسانی به مردم به مرحله مضاعف رساندند .

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی عصریکشنبه در دیدار مسوولان بیمارستان خاتم الانبیا (ص) ابرکوه ، افزود: مجموعه کادر پرستاری و درمانی شهرستان در درمان و پیشگیری از بیماری کووید ۱۹، خاطره های خوشی از خود به یادگار گذاشتند.

امام جمعه ابرکوه با قدردانی از تلاش رییس ، مدیر ، کادر پزشکی ، درمانی و پرستاری تنها بیمارستان شهرستان تاکید کرد: کادردرمانی و پرستاران تمامی بیمارستان های کشور و استان یزد  برگ زرّین دیگری از حماسه و ایثار را در تاریخ انقلاب ، اسلام و کشور ثبت کردند.

وی تصریح کرد: وظفیه ماست از این انسان های فداکار و پُرعاطفه و دلسوز که با عمل انسانیِ خود، از بیماران در مراحل دشوار مواظبت و مراقبت می‌کنند، به عنوان احترام به یک ارزش انسانی والا، قدردانی شود .

 انتخاب خانم زهرایی به عنوان پرستار نمونه ملی افتخاری برای ابرکوه است 

 امام جمعه ابرکوه با اشاره به انتخاب  یکی از پرستاران ابرکوه به عنوان نمونه کشوری خاطرنشان کرد : انتخاب خانم  فاطمه زهرایی به عنوان پرستار نمونه ملی ، افتخاری برای همه مردم  شهرستان است .

همچنین رییس بیمارستان خاتم الانبیا (ص) ابرکوه در این دیدار با قدردانی از پیگیری های امام جمعه در حوزه مسایل و مشکلات بیمارستان ، گفت : اوج بیماری کووید ۱۹  با سخت ترین شرایط دشوار پشت سر گذاشته شد .

مراجعه روانه ۹۰ فرد مبتلا به کرونا در بیمارستان 

دکتر علی اکبر عسکری افزود:  این شهرستان سخت ترین شرایط دشوار را در پذیرش افراد مبتلا به کوید ۱۹ در میان ۱۰ شهرستان استان داشت و روزانه گاهی تا ۹۰ نفر بیمار مراجعه می کردند.

وی ، با قدردانی از تلاش های خانم زهرایی پرستار نمونه شهرستان اظهارکرد: در این میان تلاش و مجاهدت خستگی ناپذیر کادر پرستاری ، موجب تسریع در روند بهبود بیماران شد و از جمع پرستاران پرتلاش بیمارستان ، خانم زهرایی به عنوان برتر و نمونه ملی انتخاب شد.

همچنین خانم زهرایی در این دیدار گفت : « پرستاران تنها به وظیفه خود در قبال بیماران عمل می کنند و در این میان دل خوشی ما به این بود و هست که تلاش ما ابتدا مورد توجه خداوند متعال قرار گیرد و بعد هم کاهش و درمان آمار مبتلایان به  بیماری کووید ۱۹ است.»

در این دیدار با اهدا شاخه گل و لوح سپاس از تلاش های شبانه روزی این پرستار پرتلاش قدردانی شد.

افزون بر۴۰۰ پزشک ، کادر بهداشتی و درمانی علاوه بر واحدهای ستادی در ۲۶ مرکز شامل پایگاه‌های سلامت و خانه های بهداشت مراکز خدمات جامع سلامت این شهرستان فعالیت دارند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها