برگزاری آیین های گرامیداشت شهیدان سلیمانی و المهندس درمناطق مختلف عراق

بغداد – ایرنا- با نزدیک شدن به اولین سالگرد ترور شهیدان سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه و ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشدالشعبی عراق، آیین های گرامیداشت این شهیدان در مناطق مختلف این کشور آغاز شده و شرکت کنندگان در آن بر ادامه راه این شهیدان و اخراج اشغالگران آمریکایی تاکید می کنند.

به گزارش ایرنا، مسئولان نهادها و اقشار مختلف مردم و عشایر و قبایل مختلف عراق خود را برای برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم گرامیداشت سالگرد فرماندهان شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس آماده می کنند و در همین راستا، جای جای خیابانها و میادین شهرها به تصاویر این فرماندهان شهید مزین شده و در جاده ها و اتوبان های بین شهری از جمله اتوبان های استان های بغداد، بصره، ذیقار، نینوا، الانبار و بصره پلاکاردها و تصاویر شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و پرچم های الحشد الشعبی عراق نصب شده است.

در مناطق مختلف عراق نیز طی روزهای اخیر مراسم، همایش ها و گردهمایی های مختلفی به همین مناسب برگزار شده است.

در همین راستا و در پاسداشت شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، شهر بغداد شاهد رژه خودروهای نیروهای الحشد الشعبی مزین به تصاویر این فرماندهان شهید و شهدای این سازمان بود که جان خود را در نبرد با گروه تروریستی – تکفیری داعش از دست دادند.

اهالی شهرک «بسمایه» در جنوب شهر بغداد نیز در مراسمی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره فرماندهان شهید، تاکید کردند که آنها سرزمین عراق را از لوث تروریست ها پاکسازی کردند تا ما امروز از امنیت و عزت برخوردار باشیم.

آنها تاکید کردند که این شهیدان نماد مقاومت هستند که باید همواره یاد و خاطره آنها زنده نگه داشته شود.

همزمان شهر بغداد شاهد برگزاری همایشی با حضور کارشناسان و حقوقدانان بود که حاضران به جنبه های حقوقی پرونده ترور شهیدان سلیمانی و المهندس پرداخته و خواهان محاکمه بین المللی عاملان این جنایت مطابق اسناد حقوقی شدند.

قبلیه «التمیم» در استان بغداد نیز در مراسم مشابهی یاد و خاطره فرماندهان شهید را گرامی داشته و تاکید کردند که شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس تاثیر بزرگی دارند و با خون و مقاومت خود در برابر دشمنان ایستادند.

مناطق مختلف استان ذیقار نیز شاهد برگزاری مراسم گرامیداشت و یادبود فرماندهان شهید بود و شرکت کنندگان خواهان تحقیقات درباره جنایت ترور آنها شهید شدند.

در شهر ناصریه مرکز این استان نیز مراسمی با حضور شماری از مسئولان از جمله فرمانده پلیس استان ذی قار و مردم و خانواده های شهدای الحشد الشعبی برگزار شد.

شرکت کنندگان در این مراسم ضمن محکوم کردن ترور فرماندهان شهید، بر ادامه راه آنها تاکید کردند.

شهر «سوق الشیوخ» در استان ذیقار نیز به نوبه خود شاهد برگزاری مراسم یادبود شهیدان سلیمانی و المهندس با مشارکت عشایر «حجام» بود که در آن صدها نفر از عشایر و چهره های سرشناس و جوانان شرکت داشتند.

مراسم یادبوی نیز به همین مناسبت در شهر «الرفاعی» در شمال ناصریه در استان ذیقار برگزار شد.

شماری از اهالی منطقه «الثرثار» در استان صلاح الدین نیز در اولین سالگرد ترور فرماندهان عملیات پیروزی بر گروه تروریستی داعش، یاد و خاطره آنها را گرامی داشتند.

مراسم و آیین های گرامیداشتی نیز در مناطق مختلف استان بصره عراق برای شهیدان سلیمانی و المهندس برگزار شد و شرکت کنندگان خواهان اخراج آمریکایی ها از کشورشان شدند.

در همین راستا، بزرگترین دیوار نگاره از تصاویر شهیدان سلیمانی و المهندس به ارتفاع هشت متر در شهر بصره رونمایی شد.

دانشگاه بصره نیز شاهد آیین گرامیداشت یادبود فرماندهان عملیات پیروزی بود که در جریان آن از تصویر بزرگی از این فرماندهان پرده برداری شد.

دانشجویان و اساتید و کارکنان دانشگاه بصره در این آیین جنایت ترور شهیدان سلیمانی و المهندس را محکوم کردند و خواهان خروج آمریکایی ها از کشورشان شدند.

آنها همچنین برادامه راه این شهیدان تاکید کردند و اقدام "شیطان بزرگ" در ترور آنها را محکوم کردند.

شرکت کنندگان در این مراسم با تاکید بر مقابله با نقشه های صهیونیستی – آمریکایی خاطرنشان کردند که شهید سلیمانی از راه دور به اینجا آمد و در کنار عراقی ها مبارزه کرد و برای دفاع از عراق وارد عمل شد و میهمان، برادر و عزیز ما بود که باید یاد و خاطره اش را گرامی بداریم.

حاضران در این مراسم همچنین شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را قطب نمای خود برای شناسایی دشمنان دانستند و گفتند که عزم و اراده را از آنها یاد گرفته اند.

اهالی منطقه «تلعفر» در استان نینوا در شمال غربی عراق نیز به مناسب گرامیداشت اولین سالگرد شهادت فرماندهان شهید و برای وفاداری به خون آنها و قدردانی از مجاهدت هایشان، آیین گرامیداشت پرشوری را برگزار کردند.

در این آیین خیل کثیری از اهالی تلعفر از اقشار و طوایف مختلف مشارکت داشتند.

«قاسم السید» مسئول دفتر جنبش «الجهاد و البناء» در این مراسم گفت: اهالی منطقه تلعفر به خاطر شهادت فرماندهان مجاهد بزرگ حاج قاسم سلیمان و حاج ابومهدی المهندس به جای اشک، خون گریه می کنند.

وی افزود: اهالی تلعفر به وفاداری مطلق خود به فرماندهان عملیات پیروزی و شهادت مشهورند.

«حسین البرزنجی» مدیر عملیات تیپ الحسین (ع) نیز به نوبه خود گفت که ما کمال تشکر و احترام و قدردانی را از فرماندان عملیات پیروزی به خاطر خدمات خود به عراق و یاری به این کشور علیه اشغالگران آمریکایی و گروه داعشی مورد حمایت آنها داریم و راه این فرماندهان را تا بیرون راندن اشغالگران آمریکایی از خاک عراق ادامه خواهیم داد.

حاضران در آیین گرامیداشت فرماندهان شهید همچنین بر ادامه راه و اهداف شهیدان و لزوم وحدت تلاش ها علیه پروژه های رژیم غاصب صهیونیستی و تروریسم آمریکایی تاکید کردند که می خواهد منطقه را زیر سلطه خود ببرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

سرخط اخبار جهان