استان تهران ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام دارد

تهران- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران گفت: در حال حاضر استان تهران از ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام برخوردار است که با برنامه‌ریزی صورت گرفته، بخش عظیمی از این پروژه‌ها تا پایان دولت تدبیر و امید تکمیل می‌شود.

عبدالرضا چراغعلی روز یکشنبه در جلسه بررسی وضعیت تکمیل کمربندی جنوبی پاکدشت که در محل فرمانداری این شهرستان تشکیل شد اظهار داشت: تکمیل پروژه‌های نیمه تمام استان تهران به ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که با فازبندی پروژه‌های موجود، بخش قابل توجهی از این طرح‌ها تا پایان فعالیت دولت تدبیر و امید به بهره برداری می‌رسد.
وی با اشاره به این که یکی از مهمترین پروژه‌های نیمه تمام استان تهران، مربوط به کمربندی جنوبی پاکدشت است افزود: اجرای اصلی این پروژه از سال ۹۴ آغاز شده و برای تکمیل این پروژه که بخش قابل توجهی از آن باقی مانده، به حداقل ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
وی افزود: بر اساس توافقات صورت گرفته و با توجه به تاکید استاندار مبنی بر ضرورت انجام این پروژه، مقرر شده تا با تشکیل یک کنسرسیوم، روند اجرایی این پروژه شتاب بیشتری به خود گیرد تا بتوانیم تا پایان اسال، اخبار خوبی از مراحل پیشرفت پروژه به مردم استان تهران و شهرستان پاکدشت ارائه دهیم.
چراغعلی گفت : با توجه به تغییرات صورت گرفته در قیمت‌ها، طبیعتا برآورد اولیه ۵۰۰ میلیارد تومان مورد نیاز این پروژه نیز افزایش پیدا می‌کند لذا تلاش می‌شود تا ظرف یک هفته آینده، برآورد نهایی اعتبار مورد نیاز تکمیل کمربندی پاکدشت به روزرسانی شود.
وی با اشاره به مشکلات پیش روی اجرای این طرح گفت: عمده مشکلات اجرای این طرح مربوط به استملاک اراضی طول مسیر، پراکندگی اجرای کمربندی و طلب ۴۰ میلیاردی پیمانکار است که با وجود تنگناهای دولت، مصم هستیم هر چه سریعتر این مشکلات مرتفع شود.
معاون استاندار تهران به پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصدی و گستردگی کمربندی جنوبی پاکدشت اشاره کرد و افزود: پیشرفت این پروژه بیشتر از طریق تملک و همکاری پیمانکار به عنوان بهره‌بردار صورت می‌گیرد که البته مشارکت بنیاد مستضعفان نیز در تکمیل آن، نقش مهمی ایفا می‌کند.
در اواخر سال ۱۳۸۸ و با هدف رفع مشکل ترافیک محور امام رضا(ع) در حوزه شهرستان پاکدشت، احداث کمربندی جنوبی با اعتبار اولیه ۵۰۰ میلیارد ریالی آغاز شد؛ طرحی که با گذشت ۱۱ سال همچنان نیمه‌تمام باقی مانده است.
این کمربندی ۳۲ کیلومتری از ورودی فروآن‌آباد آغاز شده و با خروج از محور امام رضا(ع) و در نزدیکی شهر شریف‌آباد، بار دیگر وارد این محور مواصلاتی می‌شود.
هرچند که اجرای این مسیر مهم سال‌ها به تأخیر افتاده بود ولی مرداد سال گذشته عملیات اجرایی فاز نخست آن به طول ۱۰ کیلومتر و عرض ۷۶ متر توسط قرارگاه خاتم الانبیاء آغاز شد ولی تأمین نشدن اعتبار مورد نیاز، اجرای آن را بار دیگر متوقف کرد.
پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها