دوره کشوری مربیگری دوچرخه‌سواری در مشهد برگزار شد

مشهد- ایرنا- رییس هیات دوچرخه سواری خراسان رضوی گفت: دوره کشوری مربیگری مدرک درجه یک دوچرخه‌سواری به مدت یک هفته در مشهد برگزار شد.

مهدی روزبهان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این دوره که از یکم دی ماه تا امروز ادامه داشت ۲۷ نفر شرکت کردند که به مدت چهار روز دوره تخصصی و ۲ روز هم دروس عمومی را گذراندند و در پایان از آنها آزمون نهایی گرفته شد.

وی ادامه داد: از این تعداد ۲۲ مربی، مرد و پنج نفر هم از بانوان بودند که چهار نفر از بانوان و ۱۸ نفر از مردان از خراسان رضوی در این دوره شرکت کردند.

رییس هیات دوچرخه سواری خراسان رضوی گفت: کسانی می‌توانند در دوره مربیگری درجه یک شرکت کنند که دارای مدرک درجه ۲ باشند و ۲ سال نیز از زمان گرفتن این مدرک سپری شده باشد و با توجه به اینکه تعداد این افراد کم است دوره درجه یک معمولا هر سه سال یکبار برگزار می‌شود.

روزبهان افزود: دوره یادشده زیر نظر فدراسیون دوچرخه سواری و با تدریس محمد ابوحیدری و مهدیه کوشکی از استادان و قهرمانان این رشته برگزار شد.

دست کم ۱۰ مربی با مدرک درجه یک دوچرخه‌سواری در خراسان رضوی فعالیت می‌کنند. همچنین ۲۵۰ دوچرخه سوار سازمان یافته در خراسان رضوی این رشته ورزشی را پیگیری می‌کنند که ۷۰ نفر از این تعداد را دوچرخه سواران زن تشکیل می‌دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها