تنبیه خدا برای فتنه‌گران بسیار شدید و جدی است

قزوین-ایرنا-نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: تنبیه خدا برای فتنه‌گران بسیار شدید و جدی است چرا که خداوند تأکید کرده فتنه بسیار شدیدتر و بزرگ‌تر از قتل است.

به گزارش ایرنا به نقل از دفتر امام جمعه قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز یکشنبه در دیدار پاسداران سپاه حضرت صاحب الامر(عج) استان قزوین با وی به مناسبت گرامیداشت حماسه ۷ دی مردم قزوین و حماسه ملی ۹ دی، اظهار داشت: خدای متعال در عصر و نسل ما حرکت عزت و اقتدار مسلمانان را سرعت بخشیده است و وقتی چند دهه اخیر را بررسی می کنیم، شاهد تراکم موفقیت‌ها، پیروزی‌ها، اعتلا و اقتدار مسلمانان هستیم.

وی تصریح کرد: در هفتم دی ۱۳۵۷ در قزوین شرایط رعب و وحشت به وجود آمده بود و کسی به راحتی جرأت رفت و آمد در خیابان را نداشت و کسی که به خیابان می‌آمد مشخص نبود سلامت به خانه بازگردد.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه عزت و اقتدار امروز را مدیون تحمل سختی‌های آن دوران هستیم، ادامه داد: به خاطر سختی‌ها و شکنجه‌هایی که دیدیم مسوولیت‌های امروزمان دو چندان است و باید با جدیت پای کار باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: امام علی(ع) فرمودند در زمان پیامبر(ص) کفار ناجوانمردی‌های بسیاری داشتند و آن مخالفت‌ها را اظهار می‌کردند اما در عصر ما کفار با لباس فتنه به میدان می‌آیند.

وی افزود: برخی تمام هستی خود را برای پیروزی انقلاب صرف کردند، برخی پس از پیروزی انقلاب راه خود را پیدا کردند اما عده‌ای بودند که هیچگاه راه انقلاب را پیدا نکردند و گروه فتنه‌گران را تشکیل داده و با فتنه دنبال آسیب زدن هستند.

آیت‌الله عابدینی بیان کرد: خداوند در سوره عنکبوت می‌فرماید آیا مردم گمان می‌کنند همان که گفتند ایمان آورده‌ایم به حال خود رها می‌شوند و در فتنه و آزمایش قرار نمی‌گیرند، اینگونه نیست و همه در محدوده فتنه قرار می‌گیرند تا در عرصه آزمایش و فتنه صادقان از کاذبان مشخص شوند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به اینکه آثار زیان‌بار فتنه فقط دامن فتنه‌گران را نمی‌گیرد بلکه دامن همه کسانی که در فتنه‌ها بی‌تفاوتی می‌کنند، سکوت کرده و به وظیفه ایمانی خود عمل نمی‌کنند را نیز می‌گیرد، تصریح کرد: خداوند فرموده از فتنه دوری کنید چرا که آثار آن فقط دامن فتنه‌گران ستمگر را نمی‌گیرد و هر کسی که در برچیدن فتنه پای کار نباشد، دامن او را نیز می‌گیرد.

آیت‌الله عابدینی افزود: ولایت و امامت ستون خیمه دین است و در فتنه‌ها ستون خیمه دین آسیب می‌بیند، اموال به آتش کشیده می‌شود و اتفاقات بسیاری رخ می‌دهد و یکی از اتفاقاتی که رخ می‌دهد، قتل است و به همین خاطر است که فتنه شدیدتر و بزرگ‌تر از قتل است.

وی خاطرنشان کرد: رسول گرامی اسلام(ص) در حدیث مشهور فرموده وقتی فتنه‌ها به شما هجمه آورد و فضا فتنه آلود شد، راست و دروغ گم شد و حق و باطل معلوم نبود، باید خودتان را در پناه قرآن قرار دهید.

امام جمعه قزوین اضافه کرد: در پناه قرآن به معنای استخاره کردن نیست بلکه به این معناست که راه و مسیر درست را از قرآن بگیریم، همان گونه که قرآن می‌گوید امام حق را فراموش نکن و زیر سیطره اجانب نروید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها