طلاب باید برای ارتقای بصیرت جامعه بیشتر تلاش کنند

قزوین-ایرنا-نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: طلاب باید برای مقابله با فتنه و فتنه گران به ارتقای بصیرت و بینش جامعه و رساندن آن به حد اعلای خود بیش از پیش تلاش کنند.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز یکشنبه در دیدار اعضای شورای بسیج طلاب اظهار داشت: در ایام خاصی هستیم که یادآور فتنه‌انگیزی‌های فتنه‌گران بوده و مردم ما سرافراز، سربلند، با بصیرت و با حرکت جهادی در مقابل فتنه‌ها ایستادند و امتحان خوبی دادند و نمره قبولی را از امام‌المسلمین دریافت کردند.

وی با تأکید بر اینکه باید برای مقابله با فتنه‌ها جدیت داشته باشیم و هراسی به دل راه ندهیم، تصریح کرد: برخی در مقابل فتنه‌ها سکوت می‌کنند و تا آخر ماجرا صبر می‌کنند تا بر اساس نتیجه سخن بگویند اما کسانی که با خدا عهد و پیمان دارند خود را در این بازی‌ها قرار نمی‌دهند و در هر شرایط وظیفه دینی و الهی خود را انجام می‌دهند و از آبرو و از دست دادن مقام ترسی ندارند.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه باید کاری کنیم تا بصیرت و بینایی در جامعه به حد اعلا برسد، گفت: احیای مساجد و تلاش برای بصیرت بخشی هر چه بیشتر امامان جماعت، یکی از رسالت‌های امروز ما برای تحقق جامعه امام و امتی است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: بسیاری از ائمه جماعت ما انسان‌های وارسته و ارزشمندی هستند و ما نیز رسالت خدمت‌رسانی به آنها را در عرصه‌های بصیرت داریم و باید نشاط بخشی در این فضا را با جدیت دنبال کنیم.

وی با اشاره به اینکه دشمنی فتنه‌گران آشکار نیست و در پوشش دین کار خود را پیش می‌برند، عنوان کرد: فتنه‌گران همواره دنبال آیات متشابه می‌گردند تا از آنها استفاده سوء کنند، همانگونه که در سخنان امام خمینی(ره) نیز به دنبال سوء استفاده بودند.

آیت‌الله عابدینی با اشاره به اینکه بصیرت‌بخشی مبانی دارد، اظهار کرد: اگر تقوا نباشد بصیرت شکل نمی‌گیرد و برای اینکه زندگی خود را بر اساس صداقت و تقوا پیش ببریم، باید تلاش زیادی کنیم.

امام جمعه قزوین با تأکید بر اینکه تمام بخش‌های دین را موزون ببینیم، گفت: خداوند برای شناخت و مقابله با فتنه اهمیت زیادی قائل شده است اما گاهی این موضوع از محور و اصل بودن خارج می‌شود و مسایلی که در قرآن از اهمیت کمتری برخوردار است، محور قرار می‌گیرد و این مسیری اشتباه است و هر جا اینگونه عمل کرده‌ایم باید روش خود را اصلاح کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها