۵۰ دفتر خدمات قضایی در آذربایجان‌شرقی فعال است

تبریز- ایرنا- معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری کل آذربایجان‌شرقی گفت: در حال حاضر تعداد ۵۰ دفتر قضایی در شهرهای مختلف این استان فعال است.

مجید فراهانی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه توسعه این دفاتر در راس برنامه های  دادگستری استان قرار دارد، افزود: به ‌منظور تسهیل در ارائه خدمات بهینه و مطلوب به شهروندان تبریزی به زودی تعداد پنج دفتر خدمات قضایی دیگر نیز در این شهر راه‌اندازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه نوبت ‌دهی بخش اجرای احکام به ‌صورت پایلوت در آذربایجان شرقی انجام می‌شود، اظهار داشت: برای تسهیل در رسیدگی به پرونده‌های قضایی جهت مراجعه به شعب اجرای احکام تبریز، شهروندان می‌توانند با اخذ نوبت از طریق سامانه اینترنتی در دادگستری حاضر شوند.

فراهانی ادامه داد: مردم می‌توانند با مراجعه به دفاتر قضایی در تمام حوزه‌های قضایی آذربایجان شرقی به استثنای بخش آبش احمد در شهرستان کلیبر، از سرویس های ثبت لوایح و شکوائیه و دادخواست استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه در راستای هوشمندسازی قوه قضایی در سمت و سویی هستیم که مردم تنها برای جلسه دادرسی به قوه قضائیه مراجعه کنند، گفت: البته درصدد برگزاری این جلسات هم به صورت الکترونیکی هستیم تا مراجعه فیزیکی به مراکز دادگستری اتفاق نیفتد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها