۶۰۰ بیمار مشکوک به کرونا نوشهری در قرنطینه هستند

نوشهر - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان نوشهر گفت که در حال حاضر ۶۰۰ بیمار مشکوک به ویروس کرونا در این شهرستان در منازلشان در قرنطینه به سر می‌برند.

به گزارش ایرنا ، دکتر سیدرحیم سیدپور عصر یکشنبه در نشست خبری افزود که این افراد با اجرای طرح شهید سلیمانی شناسایی شده و قرنطینه قرار گرفته اند.

وی ادامه داد : در حال حاضر ۱۲ بیمار کووید ۱۹ هم در بیمارستان شهید بهشتی نوشهر بستری هستند که حال سه نفرشان وخیم است.

مدیر شبکه بهداشت نوشهر با اشاره به افزایش ۳۴ درصدی تعداد بیماران بستری کووید ۱۹ نسبت به قبل از شب یلدا ، گفت : در حال حاضر وضعیت شهرستان نارنجی با شیب صعودی است. 

وی از مردم خواست تا با رعایت پروتکل های بهداشتی بویژه پرهیز از حضور در مهمانی های خانوادگی و بازار ، به قطع زنجیره ویروس کرونا کمک کنند.

سیدپور گفت : از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور تاکنون یکهزار و ۲۰۰ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان شهید بهشتی نوشهر بستری شدند که از این تعداد ۱۴۰ نفر فوت کردند.

وی افزود : به طور میانگین روزانه از ۳۰ نفر در شهرستان نوشهر تست پی سی آر گرفته می شود، ضمن اینکه با فراهم شدن تجهیزات لازم تست فوری ، در مجموع ظرفیت انجام تست کرونایی در نوشهر ۳۰ درصد نسبت به سه ماه قبل افزایش یافته است.

این مسئول با اعلام این که در حال حاضر ۹۵ درصد از صنوف و ۷۵ درصد مردم شهرستان پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند، از فعالیت چهار تیم بازرسی در شهرستان خبر داد و گفت: در یک هفته اخیر هفت واحد صنفی متخلف به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی پلمب شدند که بیشترین این واحدها مربوط به صنوف سوپرمارکت، میوه فروشی، قهوه خانه و نانوایی بوده است.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت هشت واحد متخلف صنفی به تعزیرات معرفی شدند و به ۱۲ واحد صنفی متخلف هم تذکر داده شد.

مدیر شبکه بهداشت نوشهر از بهره برداری ساختمان جدید اورژانس و سی سی یو بیمارستان شهید بهشتی نوشهر و مرکز خدمات جامع روستایی مزگاه بخش مرکزی در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: با بهره برداری از این ساختمان ۲۴ تخت اورژانس، ۱۰ تخت سرم تراپی، ۱۲ تخت سی سی یو و  ۲۰ تخت پست سی سی یو ( Post CCU) به تعداد تخت ها بیمارستان اضافه می شود ضمن اینکه ۳۰ پرستار جدید  به کادر درمانی بیمارستان افزوده خواهد شد.

وی افزود : ساختمان جدید اورژانس و سی سی یو بیمارستان با زیربنای ۲ هزار و ۵۰۰ متر در ۲ طبقه راه اندازی  و با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان آماده بهره برداری می شود.

سیدپور اظهار داشت: مرکز خدمات جامع روستایی مرزگاه در بخش مرکزی نیز با زیر بنای ۶۵۰ متر مربع در ۳ طبقه با اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان افتتاح خواهد شد.

شهرستان نوشهر از ۷۷ خانه بهداشت و ۱۵ باب مرکز خدمات جامع سلامت ، دستکم ۲۵ پزشک خانواده روستایی و  ۲۰ پزشک خانواده شهری و یک بیمارستان دولتی برخوردار است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha