توزیع کود ترکیبی آلی فسفاته در شبکه خدمات حمایتی کشاورزی آغاز شد

تهران - ایرنا - مجری طرح خودکفایی کودهای کشاورزی از آغاز ورود کود ترکیبی آلی فسفاته در شبکه توزیع شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خبرداد.

به گزارش روز یکشنبه وزارت جهاد کشاورزی، « حمید رسولی » در بیست و سومین جلسه کارگروه خودکفایی کودهای کشاورزی با تولیدکنندگان کودهای زیستی افزود: قرار گرفتن کودهای بایو فسفاته در لیست کودهای تکلیفی جهت توزیع سراسری از طریق شبکه بزرگ کارگزاری شرکت خدمات حمایتی کشاورزی را یکی از مهمترین اقدامات سال جاری برای خودکفایی در زمینه کودهای فسفاته است.

وی اظهارداشت: درچارچوب برنامه‌های طرح خودکفایی کودهای کشاورزی، شرکت خدمات حمایتی کشاورزی توجه ویژه‌ای به تولیدکنندگان داخلی کودهای کشاورزی داشته است.

مجری طرح خودکفایی کودهای کشاورزی تصریح کرد: طی یکسال گذشته ۲۵ مناقصه داخلی و ۳۲ فراخوان عمومی برای جلب همکاری تولید کنندگان داخلی کودهای کشاورزی برگزار شده و در همین راستا برای معرفی محصولات کودی تولید شده توسط تولیدکنندگان داخلی کودهای کشاورزی، ۵۰ همایش معرفی محصولات سبد کودی توسط این شرکت در سراسر کشور برگزار و با استقبال خوبی از سوی کارگزاران و کشاورزان مواجه شده است.

به گفته رسولی، ‌اکنون یک قرارداد ۵۰۰ هزار تنی به علاوه یک تفاهم‌نامه ۵۰۰ هزار تنی برای تامین خاک فسفات از منابع معتبر منعقد و ۱۰۰ هزار تن آن تحویل شده است.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خاطرنشان کرد: برای اجرای برنامه تامین و توزیع کود بایوفسفات در شبکه توزیع شرکت خدمات حمایتی کشاورزی نیز در چارچوب برنامه منسجمی که تمامی وجوه فنی و بازرگانی را شامل شود، اقدمات لازم از سوی این شرکت بزودی آغاز خواهد شد.

در این کارگروه، تولید کنندگان کود بایوفسفات، از ورود این کود به لیست کودهای تکلیفی وزارت جهاد کشاورزی قدردانی و حضور شرکت خدمات حمایتی کشاورزی را به عنوان معتبرترین مجموعه تامین و توزیع نهاده‌های کشاورزی در کشور بسیار پراهمیت دانستند.

در ادامه این جلسه  رسولی و هیات همراه از فرآیند تولید باکتری در کارخانه شرکت فناوری زیستی طبیعت‌گرا بازدید کرد و توضیحات فنی لازم از سوی مدیران آن شرکت داده شد.

گفتنی است؛ در راستای اجرای اهداف طرح خودکفایی کودهای کشاورزی تاکنون ۲۳ جلسه کارگروه برگزار و اقدامات شایسته‌ای در زمینه تامین کود از منابع داخلی به عمل آمده، که تاکنون در کشور بی‌سابقه بوده است.

به گزارش ایرنا، در سال ۹۹ تامین، تدارک و توزیع ۵۰۰ هزار تن کودهای فسفاته در دستور کار شرکت خدمات حمایتی کشاورزی قرار دارد.

ترکیب مواد آلی با فسفات کارآیی کود فسفاته را به شدت افزایش می‌دهد بر همین اساس و بنابر توصیه کارشناسان موسسه تحقیقات خاک و آب کشور، شرکت خدمات حمایتی کشاورزی برای نخستین بار تامین و توزیع کودهای ترکیبی فسفاته با مواد آلی را پیگیری می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha