شرایط کاشمر به لحاظ کرونا شکننده است

 مشهد- ایرنا- فرماندار کاشمر گفت: شرایط این شهرستان به لحاظ کرونا شکننده است و باید اقدامات بیشتری در حوزه پیشگیری صورت پذیرد.

مسلم ساقی روز یکشنبه در پنجاه و سومین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در این شهرستان افزود: در یک نمونه‌گیری سریع از ۳۴ نمونه چهار نمونه مثبت بود و در ۲۴ ساعت بعد، از ۲۹ نمونه ۱۵ نمونه مثبت که هم به لحاظ تعداد فراوانی زیاد است و هم بیشتر از ۵۰ درصد نمونه‌ها مثبت شده است که این شکنندگی نگران‌کننده است

وی با قدردانی از اقدامات شهرداری، هنرمندان، آموزش پرورش و سایر دستگاههای فرهنگی در هفته گذشته به خصوص در شب یلدا در فضای مجازی ادامه داد: درگیر کردن دانش آموزان در حوزه کرونا و پیشگیری به طور قطع به فرهنگ سازی در بین خانواده‌ها کمک می‌کند.

فرماندار کاشمر با بیان این که همچنان باید اقدامات پیشگیرانه انجام داد افزود: در تعداد بستری‌ها و تعداد مرگ و میرها از سطح متوسط کشور و استان پایین‌تر هستیم که جای قدردانی و تشکر دارد و این اتفاق حاصل نشد مگر با حساسیتی که در حوزه پیشگیری به خرج دادیم و همکاری و همراهی مردم و اصناف و زحماتی که کادر درمان متحمل شدند.

ساقی افزود: نگرانی‌های ما در حوزه کرونا به جاست و نباید شرایط، عادی انگاری شود لذا لازم است از اعضای ستاد و جامعه نخبگان خواسته شود تا اعلام کنند چه پیشنهاداتی دارند که علاوه بر اعمال محدودیت، بتوانیم فضای روانی جامعه را حساس نگه داریم و هر شخص به عنوان یک آمر به معروف و یک سفیر در حوزه سلامت عمل کند و هر خانه یک پایگاه سلامت باشد.

او ادامه داد: اصل در اعمال کل محدودیت ها بر اساس رنگ‌هایی است که وزارت بهداشت هر هفته اطلاع رسانی می کند و براساس آن اقدام خواهد شد لذا هیچ محدودیت جدیدی اضافه یا کم نخواهد شد مگر این که اصلاحیه صورت پذیرد اما شرایط کلی و ساختارها تغییر نخواهد کرد.

کاشمر در فاصله ۲۲۸ کیلومتری جنوب غرب مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها