۷ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۵۸
کد خبرنگار: 1383
کد خبر: 84163555
۱ نفر

برچسب‌ها

تولید کارخانه سیمان تهران صفر شد

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت سیمان تهران، گفت: کارخانه سیمان تهران، روزانه بیش از ۱۴ هزار تن سیمان به بازار مصرف، عرضه می‌کند که در پی قطع گاز کارخانه، اکنون میزان تولید و عرضه سیمان به صفر رسیده است.

به گزارش ایرنا از اعلام شرکت سیمان تهران،سید عباس حسینی روز یکشنبه اظهار داشت: از روز جمعه ۵ دی ماه، گاز کارخانه سیمان به طور کامل قطع شده است، به گونه ای که حتی ساختمان اداری و واحدهای خدماتی کارگران و آشپزخانه هم گاز ندارند و حتی پرسنل برای گرمایش با مشکل مواجه هستند.

این در حالیست که «علی قاجار» رییس اداره گازرسانی شهرستان ری، امروز به ایرنا گفت: امسال گاز هیچ کدام از واحدهای تولیدی شهرستان قطع نشده است، فقط طی هفته گذشته به دلیل افزایش مصرف خانگی به مدت کوتاهی(کمتر از ۲۴ ساعت) گاز کارخانه سیمان تهران قطع شد.

براساس گزارش شرکت سیمان تهران، مدیر عامل این شرکت می گوید کماکان گاز قطع است و ما مانده ایم و پرسنل بیکار، که حتی توان ایجاد گرما در محیط کارخانه را نداریم.

حسینی گفت: ما در شرکت سیمان تهران در راستای مسئولیت های اجتماعی و با صرف هزینه های هنگفت و با وجود همه تحریم ها ، اقدام به بهینه سازی سیستم الکتروفیلترهای خطوط تولید کردیم و انتظار داشتیم حالا که میزان خروجی بیشتر واحدهای تولیدی کارخانه در حد استاندارد و حتی به خیلی کمتر از حد مجاز تعیین شده توسط سازمان محیط زیست رسیده ، بار دیگر صنایع را در این موقعیت دشوار قرار ندهند.

حسینی تاکید کرد: اکنون ما به دلیل ملاحظات زیست محیطی ، امکان استفاده از مازوت را نداریم و انتظار داریم با وصل مجدد گازکارخانه ، هم مشکل کمبود سیمان در بازار مرتفع شود و هم اقدامی پیشگیرانه در جهت جلوگیری از تشدید آلودگی هوای پایتخت صورت گیرد.

به گزارش ایرنا، زهره عبادتی رییس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان ری روز جمعه /پنجم دی ماه/ در این باره به ایرنا گفته بود: گاز کارخانه سیمان تهران روز دوشنبه هفته جاری به دلیل افزایش مصرف گاز در بخش خانگی قطع شد ولی با پیگیری های اداره فرمانداری ویژه شهرستان ری، اداره محیط زیست و اداره گاز این مشکل روز سه شنبه برطرف شد.

وی با اشاره به اینکه مخازن مازوت کارخانه سیمان تهران پلمب است، خاطرنشان کرده بود: خروجی دودکش های صنایع بزرگ مقیاس شهرستان ری از جمله کارخانه سیمان تهران و صنایع نفتی از جمله پالایشگاه تهران و شرکت بهران به صورت لحظه ای پایش می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها