کلاهبرداری با تبلیغ فروش کفش تا دزدی با موتورسیکلت پدربزرگ در تهران

تهران- ایرنا- رئیس پلیس فتا تهران از دستگیری فردی که با تبلیغ و فروش کفش در شبکه اجتماعی از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری می کرد، خبر داد و گفت: این کاربر ۳۰ هزار دنبال کننده داشت.

به گزارش ایرنا از پلیس تهران بزرگ، سرهنگ داود معظمی گودرزی روز یکشنبه بیان داشت: خانمی۲۹ ساله ساکن غرب تهران به پلیس فتا مراجعه و اظهار داشت، در شبکه اجتماعی اینستاگرام به یک صفحه با تعداد ۳۰ هزار دنبال کننده که فروش کفش زنانه تبلیغ می کرد برخورد که باتوجه به مناسب بودن قیمت ها برای خرید کفش به فروشنده پیام دادم که ادمین صفحه تاکید داشت برای ارسال محصول باید ابتدا وجه را کامل واریز کنم و بلافاصله پس از واریز وجه دیگر پاسخگوی من نبود.

وی عنون کرد: در گام نخست شناسایی مجرم در فضای مجازی در دستور کار قرار گرفت و با اقدامات تخصصی افسران پلیس فتا مشخص شد مالک صفحه با سوءاستفاده از تصاویر اینترنتی دیگر فروشگاه های خرید و فروش کفش، فروش کفش را با هویت غیر واقعی تبلیغ می کرده است.

رئیس پلیس فتا تهران ابراز داشت: با تلاش ماموران پلیس فتا هویت متهم که مردی ۲۵ ساله بود  شناسایی و پس از هماهنگی با مراجع قضائی متهم در مخفیگاهش دستگیر و به همراه تجهیزات الکترونیک به پلیس فتا انتقال یافت.

این مقام سایبری به شهروندان توصیه کرد: نسبت به ارائه یا دریافت کالا یا خدمات از طریق فضای مجازی شناخت کافی از طرف مورد معامله را داشته باشند و تا حصول اطمینان از دریافت کالا یا دریافت وجه از پرداخت مبلغ بیعانه یا ارایه خدمت خودداری کنند و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک می توانند با مراجعه به سایت فتا موارد را گزارش کنند.

موبایل قاپی با موتورسیکلت پدربزرگ 

 رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی گفت: ۲ موبایل قاپ که با موتورسیکلت پدربزرگشان سرقت می کردند، دستگیر شدند.

 سرهنگ کارآگاه سید علی شریفی بیان داشت: ۲۳ تیر ماه خبر وقوع سرقت تلفن همراه به شیوه قاپ زنی به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام و با حضور ماموران گشت کلانتری ۱۲۳ نیاوران شاکی نزد آنها آمده و اعلام کرد، در حال رانندگی با خودروی شخصی خود به سمت خیابان نیاوران بودم که یک دستگاه موتورسیکلت با دو نفر سرنشین نزدیک آمده و تلفن همراهم به ارزش ۱۵ میلیون تومان به سرقت بردند که حین فرار با یک خودروی عبوری برخورد و موتورسیکلت را جا گذاشتند و پس ازکندن پلاک موتور از محل متواری شدند.

وی عنوان کرد: با ارجاع پرونده به پایگاه یکم پلیس آگاهی، کارآگاهان به محل توقف موتورسیکلت مراجعه  و پس از بررسی موتور سیکلت  مالک آن ساکن جنوب تهران شناسایی شد.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی با اشاره به اینکه در تحقیقات میدانی کارآگاهان موفق شدند تصویر واضحی از چهره متهمان به دست بیاورند، ابراز داشت : در پالایش های اطلاعاتی کارآگاهان  به این نتیجه رسیدند که  تصاویر یکی از سارقان متعلق به نوه مالک موتورسیکلت است.

 شریفی افزود: با شناسایی اولین متهم پرونده در مراقبت های ویژه پلیسی متهم دوم پرونده نیز شناسایی و با هماهنگی های پلیسی هر دو متهم در مخفیگاهشان دستگیر و برای سیرمراحل قانونی به این پایگاه منتقل شدند.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان گفت: با اعتراف صریح متهمان به جرم ارتکابی هر دو سارق با صدور قرار مجرمیت روانه زندان شدند.

انهدام باند سارقان موتورسیکلت 

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی از دستگیری ۲ تن از اعضای شبکه سه نفره سارقان موتورسیکلت خبر داد و گفت: پنج فقره سرقت کشف شد.

سرهنگ کارآگاه سعید مجیدی در این باره بیان داشت: با وقوع چند فقره سرقت موتورسیکلت در محدوده سرکلانتری چهارم، تیمی از کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهرن بررسی موضوع را در دستور کار قرار دادند و مشخص شد که تعدادی از سارقان حرفه ای با همکاری یکدیگر موتورسیکلت ها را سرقت و به مخفیگاهشان در حوالی شمس آباد انتقال می دهند.

وی عنوان کرد: با هماهنگی های قضائی تیمی از کارآگاهان به مخفیگاه سارقان اعزام و موفق شدند در یک عملیات پلیسی یکی از سارقان را دستگیر و در بررسی از آن مکان یک دستگاه موتورسیکلت مسروقه را کشف کنند.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی با بیان اینکه متهم در بازجوئی های پلیسی به سرقت موتورسیکلت با همکاری  دو تن از همدستانش اعتراف کرد،  ابراز داشت: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی پلیسی مشخص شد که متهم سابقه دار بوده و پیش تر با همین عناوین مجرمانه مدتی را در زندان بسر برده است.

وی افزود: در ادامه تحقیقات پلیسی مخفیگاه یکی از سارقان دیگر نیز شناسایی و با دستگیری وی در مخفگیاهش متهم به پنج فقره سرقت معترف شد.

مجیدی تصریح کرد: هر دو متهم با صدور قرار مناسب برای کشف سایر جرائم احتمالی و جزئیات پرونده در اختیار این  پایگاه قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها