مراسم بزرگداشت شهید حاج قاسم‌ سلیمانی در قزوین مجازی برگزار می‌شود

قزوین - ایرنا- معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: برنامه‌های اولین سالگرد شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در استان به دلیل پیشگیری از کرونا به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی روز یکشنبه در نشست هماهنگی اجرای برنامه‌های اولین سالروز شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که با حضور جمعی از مسوولان در استانداری قزوین برگزار شد، افزود:این شهید یک سرمایه بزرگ برای امنیت ملی و همبستگی کشور بود که در دوران حیاتش مایه آرامش بود و در زمان شهادتش موجب بیداری آزادیخواهان جهان شد.

وی با بیان اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی سردار دلها و ملت بود و هست،اظهار داشت: ولایت پذیری شهید سلیمانی مثال زدنی بود و به شکل کامل در ولایت ذوب بود و رمز محبوبیتش اخلاص در راه خدا و ولایت پذیری بود.

حبیبی با اشاره به در پیش بودن ایام شهادت سردار سلیمانی و اربعین شهادت شهید فخری زاد دانشمند هسته ای کشور افزود: باید تلاش کنیم باوجود محدودیت‌های کرونایی مراسم سالگرد این شهیدان بزرگوار باشکوه تمام و عزتمندانه برگزار شود.

این مسوول بر ضرورت فضاسازی مناسب استان  به ویژه شهر قزوبن در ایام سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی تاکید کرد و افزود: باید تلاش کنیم تا نسل جدید ما با ابعاد شخصیتی، منش و سیره رفتاری این شهید بزرگوار بیشتر آشنا شوند.

حبیبی تصریح کرد: فضاسازی شهر و بیلبوردها با کارهای هنری باید تلفیق شود چرا که در این ایام دهه بصیرت و اولین سالروز شهادت سردار سلیمانی و دهه فاطمیه را پیش رو داریم که فضاسازی‌ها باید تلفیقی از همه مناسبت ها باشد و همچنین چهره سردار سلیمانی باید در تمام شهر دیده شود.

وی بر تبیین شخصیت شهید سلیمانی از طریق شبکه های مجازی و فضای شاد تاکید کرد و گفت: آموزش و پرورش به دلیل دارا بودن  ۲۳۴ هزار دانش آموز و ۱۶ هزار فرهنگی باید از ظرفیت شبکه شاد بخوبی استفاده کند چرا که این فضا می‌تواند اثرگذار و موثر باشد.

به گفته وی ،غبارروبی گلزار شهدا به منظور گرامیداشت مناسبت های یاد شده روز پنج شنبه یازدهم دی قبل از ظهر با رعایت پروتکل‌ها و به دور از تجمعات برگزار شود.

حبیبی یادآور شد: با اجرای طرح شهید سلیمانی و به برکت نام آن شهید کنترل و پیشگیری کرونا با روند مناسبی در استان قزوین ادامه دارد.

وی افزود: هم اکنون  میزان ابتلا به کرونا در قزوین روند نزولی را پیش گرفته است، در حال حاضر بیمارستان‌های قزوین به جز ۲ بیمارستان پاک از کرونا هستند و بیش از ۷۰ درصد بیماران بستری مبتلا به کرونا کاهش پیدا کرده است و تعداد فوتی های ما به حداقل رسیده است و طی ۲ روز گذشته ۲ مورد فوتی داشتیم، البته برای ما حتی یک فوتی زیاد است و باید میزان فوتی را به صفر برسانیم، در حال حاضر ماسک زدن به یک فرهنگ تبدیل شده است و اغلب قزوینی ها ماسک استفاده می‌کنند.

وی یادآور شد: امیدواریم که با همراهی مردم، کسبه و تلاش مسوولان و فداکاری کادر درمان به مرگ کرونا نزدیک شویم، طرح شهید سلیمانی از هر واکسنی اثرگذار تر است و این طرح تاثیر بالایی در کاهش کرونا داشته است.

در ادامه جلسه حاضرین در خصوص نحوه اجرای برنامه های اولین سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی با یکدیگر بحث و تبادل نظر کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها