۷۸۰پرونده‌ قاچاق کالا در چهارمحال و بختیاری تشکیل شد

شهرکرد-ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به تشکیل ۷۸۰ پرونده در راستای مبارزه با قاچاق کالا، گفت: رشد ۶۰ درصدی پرونده‌های قاچاق کالا و ارز در استان نشان‌دهنده جدیت نیروی انتظامی در برخورد با قاچاقچیان است.

اقبال عباسی روز یکشنبه در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: با تشکیل این تعداد پرونده به ارزش ۳۵۰ میلیارد ریال ۷۹۵ نفر دستگیر و ۲۳۱ خودرو توقیف شده است.
عباسی تصریح کرد: در این مدت تعزیرات حکومتی چهارمحال و بختیاری ۳۸۴ پرونده مختص قاچاق کالا و ارز تشکیل داده است که از این تعداد ۳۳۶ پرونده بررسی و مختومه و ۶۲ میلیارد ریال به حساب خزانه واریز شده است.
استاندار چهارمحال و بختیاری درخواست کرد: قضات، زمان دستگیری قاچاقچیان و تشکیل پرونده از سوی نیروی انتظامی را در پرونده‌های رسیدگی قاچاقچیان ملاک عمل قرار دهند.
وی اظهار داشت: سازمان اموال تملیکی، تعزیرات حکومتی و دستگاه‌های دیگر عضو این کمیسیون نسبت به هدایت و نگهداری خودروهای قاچاقچیان در پارکینگ انجمن حمایت از زندانیان چهارمحال و بختیاری تا زمان تعیین تکلیف نهایی، اقدام لازم را انجام دهند.
عباسی تاکید کرد: پرداخت حق کشف کاشف و تشویق کاشفان در روند مبارزه با پرونده‌های قاچاق کالا و ارز پیگیری می‌شود.
وی افزود: برای شناسایی و توقیف اموال قاچاقچیان در سراسر کشور، باید قضات به‌جای سامانه استانی به سامانه ملی دسترسی داشته باشند.
به گزارش ایرنا،چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با بیش از ۹۷۹ هزار نفر جمعیت است.

بخشی از جاده‌های استان از جمله جاده بروجن به لردگان به عنوان ترانزیت کالا از جنوب به فلات مرکزی ایران محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha