شهرداری تهران موظف به ارائه لایحه عبور ایمن از پل‌های عابر پیاده شد

تهران- ایرنا- سخنگوی شورای شهر تهران امروز / یکشنبه/ در نشست شورا، طرح «الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه عبور ایمن شهروندان از پل های عابر پیاده شهر تهران» را با ۹ امضا به هیات رئیسه شورای شهر تقدیم کرد.

به گزارش ایرنا، علی اعطا ،حسن خلیل آبادی، ناهید خداکرمی، مجید فراهانی، محمدجواد حق‌شناس، محمد سالاری ،محمد علیخانی، زهرا نژادبهرام و بهاره آروین این طرح را امضا کرده‌اند.

‏‎در ماده واحده این طرح، دلایل ارایه این طرح،  ‏‎توجه به نگرانی های شهروندان درباره مخاطرات موجود در پل‌های عابر پیاده که به دلیل نصب تابلوهای تبلیغاتی برای آنها و نبود دید و منظر کافی از فضای خیابان به درون و پل‌ها به وجود آمده و همچنین ناامن بودن این پل ها به واسطه عدم روشنایی کافی و ناکارآمد بودن ضوابط کنونی، عنوان شده است ‌.

 برپایه این طرح، شهرداری تهران مکلف است در راستای عبور ایمن شهروندان پیاده از پل‌های هوایی نسبت به ارائه لایحه عبوری ایمن شهروندان از پل‌های عابرپیاده از طریق اصلاح ضوابط فنی نصب تابلوهای تبلیغاتی به مدت دو ماه از تاریخ تصویب این طرح اقدام کند.

همچنین ‏‎تامین دید و منظر کامل از تمامی جهات و زوایای خیابان و پیاده‌رو به درون پل عابر پیاده، تامین روشنایی کامل در هنگام شب بر روی عرشه پل و نیز پلکان دو سمت آن و تأمین زیبایی بصری از نظر تناسب و طراحی سازه و اتصالات تابلوهای تبلیغاتی به پل عابر پیاده به عنوان رویکردهای طرح در نظر گرفته شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha