اعلام فراخوان طرح‌های پژوهشی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی

اهواز - ایرنا - فراخوان مرحله نخست ارسال طرح‌های پژوهشی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سال ۱۳۹۹ اعلام شد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، این وزارتخانه درجهت شناسایی اولویت‌های پژوهشی خود در سال ۱۳۹۹ پس از نیازسنجی امور پژوهشی و مطالعاتی وزارت‌خانه به‌منظور رفع نیازهای پژوهش‌های کاربردی مرتبط در نظر دارد با بهره‌گیری از مجریان توانمند پژوهشی، طرح‌های مطالعاتی خود را از طریق فرخوان به اجرا درآورد.

بنابراین گزارش علاقه‌مندان می‌توانند نظرات و پیشنهادهای خود را در قالب پروپوزال تا پایان دی امسال ارایه کنند تا پروپوزال‌های ارسالی در کمیته ارزیابی طرح وزارت، بررسی ‌شوند. همچنین اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و پژوهشگران می‌توانند پروپوزال‌های پیشنهادی خود را  بر اساس شرح خدمات وزارتخانه و در قالب فرمت پروپوزال ارایه شده در آدرس اعلام شده ارایه، و فرم خام را از این آدرس دریافت کنند.

همچنین پژوهشگران باید فرم تکمیل‌شده پیشنهادی خود را به آدرس daftar_barnamehrizi@gmail.com ایمیل کنند؛ مهلت ارسال پروپوزال‌ها تا پایان دی امسال است.

براین اساس عنوان‌های طرح‌های پژوهشی در حوزه‌های مختلف بدین گونه آمده است:در حوزه گردشگری تدوین سند بخشی توسعه گردشگری روستایی و عشایری با تاکید بر ارایه محصول جدید (حداقل سه محصول) و مدل اجرایی است؛ درحوزه برنامه‌ریزی و تامین منابع،‌ تدوین ضوابط فنی و معماری تاسیسات گردشگری با رویکرد نظام جامع سرمایه‌گذاری به ‌منظور ایجاد وحدت رویه در صدور مجوزها در نظر گرفته شده است .

همچنین در حوزه میراث فرهنگی تهیه نظام فنی و اجرایی اختصاصی مربوط به بناها و بافت‌های تاریخی‌فرهنگی (ثبت شده ملی و باارزش) از عنوان‌های طرح های پژوهشی است و پس از آن در حوزه صنایع دستی، شناسایی بهره‌مندان از صنایع‌دستی کشور شامل تولیدکنندگان، صادرکنندگان و تامین‌کنندگان و برآورد نقش آنها در زنجیره تولید (Top Ten) منجر به ارایه سامانه، ارایه راهکارهای اجرایی برای تجاری‌سازی صنایع‌دستی کشور منتهی به ارایه سامانه رصد، ارایه مدل برآورد میزان فروش صنایع‌دستی در داخل و خارج ازکشور (رسمی و چمدانی) است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

سرخط اخبار استان‌ها