بیش از ۱۰هزار وعده غذای گرم در طرح پویش «نذر سردار دل‌ها» توزیع می‌شود

تهران-ایرنا-معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: این سازمان با همکاری خیرین، رستوران‌ها و اغذیه‌ فروشی‌های منتخب، پویش «نذر سردار دل‌ها» را در تداوم کمک‌های مؤمنانه برگزار می‌کند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سیدعلی‌رضا فاطمیان‌پور اظهارداشت: سازمان فرهنگی هنری شهرداری، امسال این توفیق معنوی را دارد که در نخستین سالگرد شهادت سردار دل‌ها و قهرمان امت، «شهید حاج قاسم سلیمانی»، برنامه‌های متنوعی برگزار کند و یکی از مهم‌ترین برنامه‌هایی که ملهم از مشی سردار دل‌ها در زندگی اجتماعی و مشارکت ایشان در برنامه‌های هیآت است، برنامه نذر سردار دل‌هاست.
وی گفت: همزمانی شیوع ویروس کرونا و تشدید تحریم‌های ظالمانه امپریالیسم آمریکا، مشکلات اقتصادی عدیده‌ای بر مردم متحمل کرده و برخی از شهروندان را در تهیه مایحتاج اولیه زندگی ناتوان ساخته است. 
فاطمیان‌پور افزود: این موضوع برای خیران و فعالان فرهنگی دردمند جامعه تعهدی از جنس کمک و گذشت ایجاد کرد، اشاره رهبر معظم انقلاب به رزمایش گسترده‌ مواسات و همدلی و کمک مؤمنانه صحنه‌های بی‌بدیلی از جنس ایثار و جهاد خلق کرد و بحمدالله با تمام مشکلات هنوز هم ادامه دارد.
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بیان کرد: این سازمان با هدف هم‌افزایی و ایجاد بستر مناسب و کارآمد برای انجام این پویش، همزمان با سالگرد شهادت شهید سلیمانی و در آستانه ایام فاطمیه طرح «نذر سردار دل‌ها» را در قالب پلتفرم مشارکت با رستوران‌ها و اغذیه‌فروشی‌ها برای توزیع غذای نذری گرم در بین نیازمندان راه‌اندازی کرده است.
وی ادامه داد: انتخاب رستوران‌ها از چند نظر دارای اهمیت و کارآمدی بهتری است از جمله اینکه در این طرح آن دسته از رستوران‌ها و اغذیه فروشی‌هایی در اولویت هستند که پروتکل‌های بهداشتی را در حد استاندارد رعایت کنند و تأییدیه اداره بهداشت را داشته باشند. 
فاطمیان‌پور گفت: امکان مشارکت در نذری دادن با هر میزان و مبلغی برای همگان فراهم می‌شود و در هزینه‌های تولید، ساماندهی پسماند شهری و آلودگی محیط زیست صرفه‌جویی خواهد شد و برای کسانی که با تأسی از آیات نورانی قرآن دنبال انفاق و نذورات در رِئاءَ النَّاس نیستند این شیوه مناسبت‌تر خواهد بود و پیش‌بینی کرده‌ایم که با حمایت خیرین، تعداد بیش از ۱۰هزار وعده غذای گرم در سطح شهر تهران به نیازمندان با همکاری رستوران‌ها و اغذیه فروشی‌ها اهدا شود.
براساس این گزارش، پلتفرم مجازی مشارکت در این طرح همزمان با سالروز شهادت شهید سلیمانی رونمایی خواهد شد و علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با فرهنگسرای ملل از طریق شماره تلفن ۲۲۲۴۶۹۸۴ تماس بگیرند و یا به نشانی‌های farhangsaramelal۱ و https://melal.farhangsara.ir/ مراجعه کنند.

«سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همراه «ابومهدی المهندس» معاون سازمان «الحشد الشعبی» عراق و تعدادی از همرزمانشان بامداد جمعه ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی به دستور «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و با شلیک پهپادهای ارتش این کشور به شهادت رسیدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها