تخصیص آب به شهرک صنعتی ملارد تسریع می‌شود
عکس تزیینی است.

تهران- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: با همکاری آب منطقه‌ای روند تخصیص آب به شهرک صنعتی ملارد تسریع می‌شود.

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام استانداری تهران، حشمت الله عسگری روز یکشنبه در جلسه ستاد تسهیل و موانع تولید اظهار داشت: وضعیت تخصیص آب به این شهرک در حال پیگیری است.

وی بیان داشت: ساماندهی وضعیت معادن شهرستان قدس و اصلاح پروانه بهره برداری آن ضرورت دارد که در این زمینه مشکل فعالیت این معادن در حریم شهر وجود داشت.

عسگری ادامه داد: هر چند پیش از این در جلسه شورای تامین شهرستان این معادن در حریم شهر بودند اما طبق مصوبه معاونت عمرانی، این موضوع خارج از شمول وظایف شورای تامین است و بر اساس بررسی های معاونت عمرانی این معادن در حریم شهر قرار ندارند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران در مورد مساعدت در زمینه وضعیت سند معادن عنوان کرد: طرح اصلاح قانون ممنوعیت استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری استان به مراحل خوبی رسیده که امید است با تصویب آن چنین مشکلاتی به صورت ریشه ای رفع شود.

عسگری سپس در مورد وضعیت برداشت از معادن گفت: وضعیت برداشت از معادن منوط به اصلاح ضوابط استقرار معادن است، منتها تا تحقق این مهم مقرر شد با ظرفیت واقعی فعالیت داشته باشند، همچنین با ایجاد شعبه بانک صنعت و معدن به سبب فعالیت ۲ هزار واحد صنعتی و ۷۰ واحد معدنی در شهرستان قدس موافقت شد.

وی بیان کرد: در زمینه مشکلات بانکی یکی از معادن به جهت اختلاف نظر در مورد دریافت نرخ سود مقرر شد این موضوع در جلسه هیات خبرگان بانکی طرح و نتیجه گیری شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران سپس در مورد مخالفت محیط زیست با استمرار فعالیت واحد بازیافت نخاله های ساختمانی خاطرنشان کرد: پیش از این، واحد بازیافت نخاله های ساختمانی ایجاد شده که طبق نظر محیط زیست در منطقه حفاظت شده قرار دارد که مقرر شد مساعدت لازم جهت ادامه فعالیت این واحد صورت گیرد.

 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها