۹۳ درصد مردم گنبدکاووس کارت ملی هوشمند دارند

گنبدکاووس - ایرنا - رییس اداره ثبت احوال گنبدکاووس گفت که تاکنون ۹۳ درصد از جمعیت این شهرستان معادل ۲۳۹ هزار و ۵۲۸ نفر کارت ملی هوشمند و یا رسید معتبر برای انجام فعالیت‌های اداری دریافت کردند.

جلیل‌گلدی امانزاده روز یکشنبه در جلسه شواری ثبت وقایع حیاتی گنبدکاووس اظهار داشت: ۲۵۷ هزار و ۸۲۵ نفر از جمعیت این شهرستان با سن بالای ۱۵ سال واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند هستند.

وی بیان کرد: از مجموع ۱۸ هزار و ۲۹۷ شهروند گنبدی که هنوز برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام نکرده‌اند افزون بر ۱۴ هزار نفر آنها دانش آموز و ۶ هزار و ۲۰۳ نفر ساکن مناطق روستایی هستند.

مرحله آزمایشی صدور کارت ملی هوشمند در بهمن سال ۱۳۸۸ در استان قم و با ثبت نام از ۵۳ نفر از اعضای خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان آغاز شد و پس از آن در تمامی استان ها از جمله گلستان با فراهم شدن ساز و کار مناسب، عملیاتی شد.

رییس ثبت احوال گنبدکاووس همچنین به آمار وقایع حیاتی این شهرستان از ابتدای امسال تا پایان آبان اشاره کرد و گفت: در این مدت چهار هزار و ۵۹۶ ولادت،۴۹۴ واقعه طلاق و ۲ هزار و ۱۱۰  ازدواج ثبت شد.

وی آمار وفات در گنبدکاووس را پنج ماهه اعلام کرد و گفت: از ابتدای امسال تا پایان مرداد ماه هزار و ۵۵ مورد فوت در این شهرستان ثبت شد.

جمعیت گنبدکاووس براساس اعلام امروز کارشناس ثبت احوال این شهرستان، ۳۶۸ هزار و ۲۶۷ نفر اعلام شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها