نایب رییس فدراسیون: مجوز برگزاری لیگ قایقرانی هنوز صادر نشده است

تهران- ایرنا- نایب رییس زنان فدراسیون قایقرانی با اشاره به اینکه  ستاد مقابله با کرونا در ورزش هنوز مجوز برگزاری لیگ قایقرانی را صادر نکرده است، گفت: به محض کسب مجوز، لیگ‌های روئینگ، آب‌های آرام و کانوپولو را برگزار می‌کنیم.

«کتایون اشرف» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: قرار بود در صورت بهبود وضعیت کرونا مسابقات لیگ برتر را از فروردین ماه امسال آغاز کنیم اما با این بحران تاکنون موفق به برپایی لیگ نشدیم.  

وی افزود: آیین‌نامه برگزاری مسابقات لیگ برتر در سه رشته تصویب شده است اما هنوز آیین‌نامه برپایی لیگ در رشته‌های بادبانی، اسلالوم، دراگون بوت و رفتینگ به تصویب کادر فنی نرسیده است.

نایب رییس فدراسیون قایقرانی عنوان کرد: امسال یک نقطه مشترک لیگ‌های رشته‌های مختلف قایقرانی این است که در هر رشته بیش از هفت باشگاه اعلام آمادگی کردند. در حال حاضر باشگاه‌ها به عضوگیری می‌پردازند و آنان را ملزم کردیم تا هر باشگاه با ۲ ملی‌پوش قرارداد ببندند و نیز از رده جوانان نیز در ترکیب تیم خود بهره ببرند.

وی یادآور شد: هنوز اردوی تیم‌های ملی آب‌های آرام، روئینگ و کانوپولوی دختران و پسران در دریاچه آزادی و انزلی ادامه دارد و تقریبا یک‌ماه طول می‌کشد. ترجیح دادیم تا بخاطر بیماری ملی‌پوشان فعلا از اردو خارج نشوند.

اشرف در خصوص تمرین انفرادی برخی از ملی‌پوشان در دریاچه آزادی گفت: بعضی از ملی‌پوشان به دلیل شرایط زندگی و دانشگاه در اردوی تیم ملی شرکت نکردند و به صورت انفرادی در دریاچه آزادی زیر نظرمربی تیم ملی تمرین می‌کنند.

وی عنوان کرد: طبق آخرین خبرها باید ملی‌پوشان در مسابقات گزینشی المپیک اسلالوم در اوایل اسفند، آب‌های آرام در اواسط اسفند و روئینگ در اردیبهشت ماه شرکت کنند اما هنوز خبری از تایید قطعی تاریخ برگزاری این مسابقات نرسیده است.

نایب رییس فدراسیون قایقرانی خاطرنشان کرد: بهترین اتفاق در این مدت برگزای کلاس‌های آموزشی بود. مدرسان فدراسیون جهانی قایقرانی در این مدت به آموزش مربیان ایرانی پرداختند. تلاش داریم که مربیان استانی و ملی در سطح عالی آموزش ببینند و بتوانند به بهترین نحو به هدایت تیم‌ها بپردازند. همچنین یک اتفاق خوب برای پارالمپیک افتاد و آن هم این بود که مدرس عالی‌ترین کلاس‌بندی قایقرانی پارالمپیک تدریس این کلاس را برعهده داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha