نرخ باسوادی در آبادان ۹۶ درصد است

آبادان - ایرنا - مدیرآموزش و پرورش آبادان نرخ باسوادی در این شهرستان را ۹۶ درصد اعلام کرد و گفت:نرخ باسوادی در آبادان از متوسط استان خوزستان بیشتر است.

به گزارش ایرنا حبیب‌الله رمضانی یکشنبه در مراسم تقدیر از آموزشیاران نهضت سواد آموزی شهرستان آبادان اظهار داشت:  آبادان از نظر نرخ باسوادی رتبه اول را در میان شهرستانهای استان خوزستان دارد.

وی به تحصیل یکهزار و ۷۰ سوادآموز در کلاس‌های درس نهضت سوادآموزی شهرستان آبادان اشاره کرد و افزود:آبادان بر اساس مولفه‌هایی چون شناسایی و جذب جمعیت بی‌سوادان در جایگاه نخست سوادآموزی استان خوزستان  قرار دارد.

رمضانی تعداد آموزشیاران نهضت سوادآموزی شهرستان آبادان را ۵۰ نفر اعلام کرد و افزود: آموزشیارانی که در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش شرکت کرده و در آن موفق شوند به عنوان نیروهای آموزش و پرورش مشغول به کار می‌شوند.

وی از سوادآموزی به عنوان یکی از شاخص های مهم توسعه انسانی و جوامع نام برد و با اشاره به شیوع ویروس کووید ۱۹ و تاثیر آن بر روند آموزش بخصوص نهضت سواد آموزی گفت:در چنین شرایطی فعالیت‌های آموزشی از جمله آموزش بزرگسالان به سمت مجازی و تلفیقی شدن حرکت  کرده و اکنون مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

 در پایان این مراسم به آموزشیاران نهضت سواد آموزی شهرستان آبادان لوح تقدیر اهدا شد.

نهضت سوادآموزی با فرمان تاریخی امام خمینی(ره) در هفتم دی ماه ۵۸ فعالیت خود را آغاز کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها