کارشناس آمریکایی: رفتار ترامپ برای جمهوریخواهان مخرب است

تهران – ایرنا – یک کارشناس امور دولت فدرال در تحلیلی درباره امتناع دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی آمریکا در امضا نکردن بسته حمایتی 900 میلیارد دلاری، گفت که ترامپ کنگره را هم مثل نتیجه انتخابات فاسد می داند و چنین رفتاری برای حزب جمهوریخواه به شدت مخرب و خطرناک است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، «ناتاشا لیندستید» استاد دانشگاه و تحلیگر مسائل  دولت فدرال  دراین باره به شبکه تلویزیونی سی ان ان گفت: آنچه ترامپ انجام می دهد در واقع برای حزب جمهوریخواه خطرناک و مخرب است.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه ترامپ تنها کار ساده ای که دارد این است مصوبه بسته کمک های مالی را امضا کند اما او آن را رد کرد، افزود: این موضوع گیج کننده است ، قابل درک نیست  که ترامپ در پایان چه قصدی در سر دارد، مشاوران ترامپ  هفته ها با اعضای کنگره دراین زمینه در ارتباط بودند و پس از تصویب کنگره و به تعطیلات کریسمس رفتن نمایندگان کنگره، حال ترامپ آن را امضا نمی کند.  این موضوع به خود حزب جمهوریخواه آسیب وارد می کند.

استاد دانشگاه اِسکس در ادامه به سی ان ان گفت: تصمیم ترامپ در به امضا نرساندن این بسته کمک های مالی در حقیقت بر زندگی میلیون ها آمریکایی تاثیر گذارده است؛ ممکن است  کنگره بار دیگر این لایحه را بنا به درخواست ترامپ برای افزایش مبلغ چک کمک های مالی به ۲۰۰۰هزار دلار را به رای گیری مجدد گذارد اما مشکل دیگر آن است که ترامپ با بخش های دیگری ازاین بودجه مخالفت می کند؛ علاوه بر آن جمهوریخواهان نیز مخالف افزایش این مبلغ هستند.

تحلیلگر مسائل دولت فدرال در ادامه تحلیل خود گفت: این موضوع نشان می دهد که در واقع  ترامپ همچنان بر  انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که در آن باخت، متمرکز است؛ وی میخواهد سیاستی خاصی را در پیش بگیرد نمی توان فهمید که در ذهن وی چه می گذرد اما وی تلاش می کند  هرگونه بسته کمک های مالی بالقوه ای را از بین ببرد؛ موضوعی که می تواند برای دولت بعدی دردسر ساز شود.

این استاد دانشگاه ادامه داد: ترامپ میخواهد با این کار بگوید که همانگونه که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا فاسد بود، هرآنچه در کنگره آمریکا نیز می گذرد فساد انگیز است و وی نمیخواهد بخشی از آن باشد.

ترامپ عنصری مخرب برای حزب جمهوریخواه آمریکا

وی افزود: جمهوریخواهان در حقیقت بایداین سوال را از خود بپرسند که تصمیمات و اقدامی های ترامپ تاکنون تا چند ازه برای آنها مثمر ثمر بوده است، آیا باید تصمیم به جدا شدن  از ترامپ گرفته شود، این موضوع بسیار خطرناک است  چراکه ترامپ فردی  غیر قابل پیش بینی و بسیار خود محور است و مشخص نمی کند که از این لحظه تا لحظه بعد قرار است چه اقدام و تصمیمی بگیرد، هم اکنون کارزار انتخاباتی درایالت جورجیا برای ماه ژانویه پیش رو  حزب جمهوریخواه است و آنها نگران از دست دادن کرسی سناتوری از ایالت با اقدام های مخرب ترامپ هستند.

ترامپ همچنان طرح بسته حمایتی ۹۰۰ میلیارد دلاری کنگره را امضا نکرده است، چنانچه بنابر رویه قانونی، رئیس‌جمهوری آمریکا تا نیمه شب یکشنبه (صبح ۷ دی) این طرح را امضا نکند احتمال دارد که تمام کارگران اخراجی نیز کمک هزینه هفتگی ۳۰۰ دلاری را از دست بدهند.

ترامپ بجای توجه به اهمیت و ضرورت امضای به موقع این طرح، با تاکید بر مخالفت خود با مصوبات کنگره در توییتر نوشت: 'من صرفا می خواهم به مردم ۲۰۰۰ دلار برسانم، نه این مبلغ ناچیز ۶۰۰ دلار در نظرگرفته شده در مصوبه.'

جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا درباره تبعات ویرانگر خودداری دونالد ترامپ از امضای طرح بسته کمک های مالی کنگره هشدار داده است.

در صورت عدم امضای این طرح که با هدف مقابله با تبعات اقتصادی همه گیری ویروس کرونا به تصویب رسیده است، حقوق بیکاری ۱۴ میلیون شهروند آمریکا به زودی قطع خواهد شد.

**۱۳۰۲**

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

سرخط اخبار جهان