۱۰ میلیارد ریال به فعالان صنایع‌دستی خراسان شمالی پرداخت می‌شود

بجنورد- ایرنا- معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: بر اساس تفاهم‌نامه همکاری با بنیاد کرامت رضوی و به‌منظور ایجاد و تثبیت اشتغال، توانمندسازی و حمایت از فعالان صنایع‌دستی، ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات به فعالان این بخش در استان پرداخت می‌شود.

به‌گزارش روز یکشنبه روابط‌عمومی این اداره‌کل، محمدرضا قهرمانیان اظهار داشت: متقاضیان استفاده از تسهیلات بنیاد برکت رضوی در استان معرفی و در صورت دارا بودن شرایط و تایید طرح توجیهی، به هر یک از این فعالان تسهیلاتی ۳۰۰ میلیون ریال با نرخ چهار درصد پرداخت می‌شود.

وی عنوان کرد: علاوه بر پرداخت تسهیلات، برنامه‌ریزی آموزش و نظارت بر تولید، استانداردسازی و افزایش کیفی محصولات و بالا بردن بهره‌وری آثار صنایع‌دستی در کارگاه‌های تولیدی از دیگر اقدامات در راستای همکاری مشترک با بنیاد کرامت رضوی است.

معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی افزود: هم‌اکنون ۶۱ رشته صنایع‌دستی در استان فعال است و بیش از ۱۵ هزار صنعتگر و هنرمند درزمینهٔ تولید این صنایع فعالیت می‌کنند.

۱۹ رشته صنایع‌دستی استان خراسان شمالی در فهرست میراث معنوی کشور به ثبت رسیده است، چهار  اثر نیز دارای مهر اصالت سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد  (یونسکو) و ۶۴ اثر مهر اصالت ملی دریافت کرده‌اند

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها