وضعیت نگران‌کننده شیوع کرونا در کردکوی و چند خبر کوتاه از گلستان

گرگان - ایرنا - وضعیت نگران‌کننده شیوع کرونا در کردکوی، سازش ۳۹ درصد از پرونده‌های ورودی به شوراهای حل اختلاف استان و پیشرفت ۶۰ درصدی گازرسانی به ۲ روستای بالکدر و یکه‌چنار مراوه تپه از جمله اخبار کوتاه روز یکشنبه گلستان است.

ابراهیم قدمنان فرماندار کردکوی با اشاره به افزایش تعداد بیماران کرونایی این شهرستان گفت: که وضعیت شیوع و ابتلا به ویروس کرونا در کردکوی نگران کننده و نیازمند همراهی بیشتر مردم و رعایت مداوم شیوه‌نامه‌های بهداشتی است.

**

سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر گلستان گفت: در ۲۶ روز گذشته ۴۹۴ نفر در حوادث گوناگون از خدمات این جمعیت استفاده کردند.

حسن ملک‌شاهکویی اظهار داشت: این حوادث شامل ۱۲ مورد گرفتارشدن در برف و کولاک، ۳۸ مورد جاده‌ای، سه مورد کوهستان، یک مورد خدمات حضوری، پنج مورد شهری و یک مورد صنعتی - کارگاهی بود.

**

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای گلستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲ هزار و ۲۹۴ دوره آموزشی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای این استان برگزار شد.

سیدعلی‌رضا حسینی‌طلب اظهار داشت: این دوره ها برای آسیب دیدگان اجتماعی، افراد دارای معلولیت، پناهندگان و اتباع خارجی، دانش آموختگان و فارغ التحصیلان دانشگاهی، دانش آموزان، دانشجویان، زنان خانه‌دار، زنان سرپرست خانوار، زندانیان، ساکنین مناطق روستایی، ساکنین سکونتگاه غیررسمی، ساکنین مناطق محروم مرزی، سربازان وظیفه، شاغلین بنگاه‌های اقتصادی، متقاضیان مهارت آموزی، مشمولان بیمه بیکاری و معتادین بهبودیافته در قالب ۵۳۹ حرفه آموزشی برگزار گردید.

**

رییس شورای حل اختلاف گلستان گفت که امسال ۳۹ درصد از ۸۵ هزار پرونده ورودی به شعبه رایی در شوراهای حل اختلاف استان منجر به سازش طرفین شد.

احمد جعفری اظهار داشت: دسترسی آسان، کم کردن تشریفات دادرسی، هزینه دادرسی اندک، تلاش برای ایجاد صلح و سازش بین مردم و سرعت در رسیدگی از جمله علل استقبال مردم برای حل و فصل اختلافات در شعبه‌های شورای حل اختلاف استان است.

وی همچنین با اشاره به ارسال بیش از ۲۳ هزار پرونده از دادگاه ها و دادسراها به شعبه های صلحی شوراهای حل اختلاف گلستان گفت: با رسیدگی به این پرونده ها، ۷۲ درصد آن ها منحر به سازش طرفین شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد افزایش عملکرد داشت.

**

طالبی سرپرست شرکت گاز گلستان گفت: گازرسانی به ۲ روستای بالکدر و یکه‌چنار مراوه‌تپه با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست انجام است که تلاش می کنیم این طرح ها تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

**

نصیری مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان گفت: ۱۷ هزار و ۳۶۲ مشترک خانگی این استان در آبان ماه امسال از تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای برق بهره مند شدند.

**

مریم حاجی‌ابراهیمی معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی گلستان از راهیابی و نمایش ۲۱ اثر از هنرمندان صنایع‌دستی استان در نمایشگاه ملی طراحی و اجرای صنایع‌دستی خبر داد و گفت : در این نمایشگاه آثاری از گلستان در رشته‌های نمدمالی ترکمن، زیورآلات ترکمن، سوزن‌دوزی شاهکوه، نساجی سنتی، سوزن‌دوزی ترکمن، جاجیم‌بافی، چاپ باتیک در معرض نمایش قرارگرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها