محلول‌های ضدعفونی‌کننده با فناوری‌های جدید در حرم رضوی استفاده می‌شود

مشهد- ایرنا- معاون خدمات زائرین حرم مطهر رضوی از تهیه ۲ نوع محلول ضدعفونی‌کننده دست و سطوح فاقد الکل و تولیدشده با فناوری‌های جدید برای استفاده زائران و مجاوران در حرم مطهر رضوی خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه آستان قدس رضوی، امین بهنام گفت: به منظور بهره‌گیری از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه بهداشت، به‌ویژه در دوران پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، محلول ضدعفونی‌کننده ارگانیک و گیاهی تهیه شده است.

وی افزود: پس از تشکیل جلسه کارگروه "بررسی محصولات نوآور" با حضور نمایندگانی از معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد و تأیید این محصولات جدید از سوی این کارگروه، آستان قدس رضوی اقدام به خریداری این ۲ محصول کرده است.

معاون خدمات زائرین حرم مطهر رضوی با اشاره به این که این محلول‌های ضدعفونی‌کننده مورد تأیید آزمایشگاه‌های معتبر ایران و جهان است گفت: امکان استفاده از این محصولات برای ضدعفونی کردن دست و سطوح، مهم‌ترین مزیت آنها در مقایسه با سایر ضدعفونی‌کننده‌های گیاهی است. همچنین این محلول فاقد الکل، برای طیف وسیعی از عوامل بیماری‌زا اعم از باکتری، ویروس و قارچ موثر است.

بهنام افزود: ماهیانه افزون بر ۲ هزار و ۵۰۰ لیتر محلول ضدعفونی‌کننده دست در حرم مطهر رضوی مصرف می‌شود و نزدیک به هفت هزار و ۵۰۰ لیتر محلول ضدعفونی‌کننده سطوح با پمپ‌های دستی و حدود ۵۰ هزار لیتر از این محلول‌ها نیز توسط خودروهای مجهز به پمپ در اماکن متبرکه رضوی استفاده می شود.

دستگاه‌های ضدعفونی خودکار در نقاط مختلف حرم مطهر رضوی به‌ویژه در ورودی‌ها نصب شده است و زائران و مجاوران می‌توانند دست‌های خود را ضدعفونی کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها