آلودگی هوا در مناطق پر جمعیت استان مرکزی ادامه می‌یابد

اراک - ایرنا - مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: پایداری جوی و پدیده وارونگی دما (وجود آلودگی در ارتفاع نزدیک به زمین) موجب تداوم انباشت آلاینده‌های جوی در اراک و سایر مناطق صنعتی و پرجمعیت استان در ۲۴ ساعت آینده می‌شود.

«رضا مرادی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس بررسی‌های انجام شده، اراک در روزهای  آتی هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و در صورت کنترل نشدن انتشار آلاینده‌ها، در برخی اوقات ناسالم برای همه گروهها را تجربه خواهد کرد.

وی افزایش دما، پایداری هوا و انباشت آلاینده های جوی را پدیده قالب ۲۴ ساعت آتی در استان مرکزی دانست و افزود:پدیده بارشی در استان مرکزی در این مدت پیش‌بینی نشده است.

مرادی اضافه کرد: ساوه با بیشینه دمای ۸.۷ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و کمیجان و شازند با کمینه دمای ۱۰.۸درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین شهرهای استان مرکزی در ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند.

اراک یکی از هشت کلانشهر آلوده کشور است که از ابتدای امسال تاکنون ۵۲ روز ناسالم به صورت لحظه‌ای و ۲۷ روز کامل آلایندگی را در پرونده خود به ثبت رسانده است.

۱۰۹ و هفت دهم میلیمتر بارندگی در سال زراعی جاری (اول مهرماه امسال) تاکنون در استان مرکزی به ثبت رسیده که این میزان، ۳۱ درصد از بارش های بلند مدت بیشتر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها