عنصر رسانه‌ای دشمن ترویج ویروس تردید میان مردم است

تهران - ایرنا - دبیر ستاد حقوق بشر گفت: عنصر اصلی برنامه سیاسی و رسانه‌ای دشمن در قبال انقلاب اسلامی ترویج ویروس تردید میان مردم است و قصد دارد تا اراده آنها را به چالش بکشد و از این طریق و با کمترین هزینه اهداف تجاوزکارانه و برتری جویانه‌اش را تأمین کند.

به گزارش ایرنا از ستاد حقوق بشر، علی باقری کنی روز یکشنبه در جمع مدیران سازمان و معاونان ستادی و استانی سازمان پزشکی قانونی با اشاره به وقایع و فتنه‌های رخ داده در طول پیروزی انقلاب اسلامی در کشورمان، افزود: در طول بیش از چهار دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، ده‌ها فتنه در کشور سر برآورده که با درایت، هوشمندی و شجاعت رهبری و نیز هوشیاری، اخلاص و مجاهدت توده‌های مردم یا قبل از وقوع خنثی شده یا در دستیابی به اهداف خود ناکام مانده‌ است.

باقری کنی در این نشست که با حضور عباس مسجدی آرانی، رئیس سازمان پزشکی قانونی برگزار شد، گفت: فتنه لیبرال‌ها و ملی‌گراها، فتنه بنی صدر، فتنه خلق مسلمان، فتنه گروه‌های چپ، فتنه گروه‌های تروریستی، فتنه روحانیت‌زدایی از حاکمیت، فتنه قائم مقام رهبری و فتنه تحمیل سازش در جنگ تحمیلی، از جمله فتنه‌های دوران 10 ساله نخست انقلاب بود که با درایت امام و میدان‌داری مردم خنثی شد و با وجود تحمیل هزینه‌های زیاد به کشور و مردم، نتوانست به اهداف شوم خود دست یابد.

وی ادامه داد: فتنه روزنامه‌های زنجیره‌ای، فتنه نمایندگان مجلس ششم، فتنه همراهی صدام در حمله به کویت، فتنه تیر 78، فتنه تجاوزگری‌های طالبان افغانستان و فتنه 88 نیز از جمله فتنه‌ای دوران 30 ساله رهبری آیت‌الله خامنه‌ای است که با وجود بزرگی ابعاد آن و برخورداری از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های خارجی، نه تنها ناتوان از کسب موفقیت راهبردی گردید، بلکه با درایت رهبری و میدان‌داری مردم، این فتنه‌ها فرصت‌های بی‌نظیری را پیش روی انقلاب اسلامی گذاشت.

بنا به گفته باقری کنی، آفت آلودگی خواص" منشأ اصلی شکل‌گیری فتنه و "ویروس تردید" عامل اصلی سست کردن عزم و اراده مردم در جانبداری از حق است.

دبیر ستاد حقوق بشر اضافه کرد: اگر دشمن در دستیابی به اهدافش ناکام بماند، تلاش می‌کند تا با فریب مردم آنها را از مسیر درست منحرف کند و چنانچه در این مرحله نیز موفق نشود، ویروس تردید را در میان افکار عمومی رها می‌کند تا عزم راسخ مردم در صیانت از منافع ملی را دچار اختلال کرده و مرزهای هویت ملت ایران را مخدوش کند تا از این طریق از آب گل‌آلود فتنه، ماهی سیطره و سلطه خود بر مردم را صید کند.

وی با تاکید بر اینکه ویروس تردید آن‌قدر خطرناک است که حتی می‌تواند پیروزی را به شکست تبدیل کند، افزود: پیروزی قطعی حضرت امیر علیه السلام در جنگ صفین با تردید برخی از پیروان ایشان به شکست منتهی شد.

باقری کنی گفت: دشمن تلاش دارد تا همه شکست‌های قبلی خود را با ترویج ویروس تردید میان مردم جبران کند که در این چارچوب خواص نقش تعیین‌کننده‌ای دارند.

وی افزود: فتنه که از درون اختلاط میان حق و باطل سر بلند می‌کند، امری درون‌زا نیست، بلکه خواص آلوده با برنامه‌ریزی و به‌ طور هدفمند کاری می‌کنند تا تشخیص حق و باطل برای توده‌های مردم مشکل شود تا در این فضای غبارآلود که تمییز حق و باطل آسان نیست، طعمه خود را که کسب قدرت است، صیدکنند.

معاون رئیس قوه قضاییه اظهارداشت: پیرایش خواص به ویژه خواصی که در جایگاه حاکمیتی قرار می‌گیرند، آن‌قدر مهم است که رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم شرط مشروعیت همه مقامات حکومت جمهوری اسلامی را طهارت اقتصادی، عنوان فرمودند. به عبارت دیگر، دوری از هرگونه آلودگی معیار و ملاک صلاحیت کارگزاران جمهوری اسلامی است. به همین جهت رهبر انقلاب دوری از شیطان حرص و گریز از لقمه حرام را از الزامات مسئولان حکومتی در جمهوری اسلامی برشمارند.

باقری کنی اضافه کرد: شایسته است دست‌اندرکاران حکومت و دستگاه‌های مسئول به فرمایش راهبردی رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم لبیک گفته و برای اجرایی‌سازی فرمایش معظم‌له مبنی بر این که شرط مشروعیت همه مقامات حکومت جمهوری اسلامی، طهارت اقتصادی است، معیارها و شاخص‌های قانونی را که قابل راستی‌آزمایی و نظارت هم باشد، تعبیه نمایند.

دبیر ستاد حقوق بشر همچنین یکی از ویژگی‌های فتنه را هم‌راستایی اهداف فتنه با برنامه‌های دشمن دانست و گفت: همواره فتنه‌انگیزان مورد حمایت دشمن هستند.   

وی ادامه داد: یکی از کارویژه‌های جریان فتنه آن است که واقع‌نمایی را به‌جای واقع‌گرایی جا بزند. به عبارت دیگر، برنامه فتنه‌گران آن است که آنچه را که تأمین‌کننده اهداف جریان فتنه است، به عنوان واقعیت به فکر و ذهن مردم تحمیل کنند، هرچند که مدعای آنها صددرصد خلاف واقع هم باشد.

باقری کنی گفت: واقع‌نمایی یعنی سراب را به عنوان برکه مملو از آب زلال نمایش دادن و با فریب توده‌ها، هدف نامشروع خود را دنبال کردن و آن را  واقع‌گرایی نشان دادن و هر واقع‌بینی را با برچسب ضدواقع‌گرایی از میدان به در کردن.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

سرخط اخبار جامعه