دومین دستگاه پلاسما فرزیس در خراسان جنوبی نصب شد

بیرجند - ایرنا - مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی گفت: دومین دستگاه پلاسما فرزیس توسط این اداره کل و دستگاه بلاست فریزر توسط خیرین خریداری و در استان نصب و راه‌اندازی شد.

ابراهیم میری مقدم روز یکشنبه در حاشیه آیین اهدای این دستگاه در مرکز انتقال خون بیرجند که با حضور خیرین برگزار شد افزود: ۴۵۰ میلیون تومان برای خریداری دستگاه بلاست فریزر توسط خیرین جمع‌آوری و این دستگاه‌ خریداری شده است.

وی بیان کرد: این دستگاه امکان فریز کردن ۴۸ واحد پلاسما همزمان در یک ساعت را دارد در حالی که دستگاه قبلی امکان فریز کردن ۱۲ واحد پلاسما را در این بازه زمانی داشته است.

مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی تصریح کرد: امید است با راه‌اندازی این دستگاه ارائه خدمت بهتری به بیمارستان‌های استان ارائه دهیم.

وی عنوان کرد: از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ و مرداد امسال یک دستگاه پلاسما فریز وارد استان و نصب شد و از این طریق پلاسمای بهبودیافتگان کرونا در استان دریافت می‌شد.

میری مقدم با بیان اینکه دستگاه دوم پلاسما فرزیس دی ماه جاری وارد استان شد یادآور شد: با توجه به ظرفیتی که در استان فراهم شده از بهبودیافتگان درخواست داریم برای اهدای پلاسما مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه در یک شیفت کاری قادر به دریافت ۱۶ واحد پلاسما در استان هستیم افزود: تا امروز حدود ۷۰۰ واحد پلاسما در استان اهدا شده است و با توجه به حجم درخواستی از بیمارستان‌ها، از بهبودیافتگانی که شرایط لازم را دارند انتظار داریم برای اهدا مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: بهبودیافتگان کرونا با داشتن شرایطی از جمله دارا بودن سن ۱۸ تا ۶۰ سال، نداشتن سابقه بارداری بانوان، داشتن مدارک دال بر کووید ۱۹ از جمله سی تی اسکن، گزارش پزشک، بستری و یا جواب آزمایش مثبت می‌توانند برای اهدای پلاسما مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha