۲۵۳ مسافر گرفتار در برف خراسان رضوی امدادرسانی شدند

مشهد- ایرنا- معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: در پی بارش برف و کولاک ۴۸ ساعت گذشته در جاده‌های این استان ۲۵۳ مسافر گرفتار در برف با تلاش نیروهای هلال احمر امدادرسانی شدند.

غلامرضا صیادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد مسافر در جاده‌های قوچان، درگز، بردسکن ،کلات، کاشمر و نیشابور امدادرسانی شده‌اند.

وی ادامه داد: از این تعداد ۱۷۵ مسافر با توزیع ۵۰ تخته پتو و بیش از ۱۶۵ بسته غذایی به صورت اضطراری اسکان داده شدند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: طی ۲ روز گذشته ۶۳ خودرو و یک دستگاه اتوبوس گرفتار در برف نیز امدادرسانی شده و از برف و کولاک رها شدند.

وی افزود: طی این مدت ۲۲ تیم عملیاتی امداد با ۶۳ امدادگر و نجاتگر امدادرسانی به مسافران را بر عهده داشتند که از زحمات آنان قدردانی می‌کنم.

صیادی با بیان اینکه تیم‌های عملیاتی امداد مستقر در نقاط پرخطر و بهمن‌خیز و جاده‌های استان مستقر شده‌اند، ادامه داد: این شمار به جز ۲۶ پایگاه ثابت مستقر در جاده‌های خراسان رضوی هستند.

وی گفت: طی این مدت در مجموع ۲۶۷ نفر حادثه دیده برف و کولاک در کوهستان و جاده‌های استان داشتیم که یک نفر بر اثر واژگونی یک دستگاه خودرو وَن جان خود را از دست داد. 

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی افزود: با توجه به فصل زمستان و احتمال وقوع بارندگی هموطنان باید قبل از ورود به جاده اطلاعات راهها را دریافت کنند و همچنین سوخت کافی و اقلام گرمایی و خوراکی مورد نیاز به همراه داشته باشند تا در صورت بروز هرگونه مشکل و در راه‌ماندگی تا رسیدن نیروهای امدادی مشکلی برای آنان پیش نیاید.

بارش برف و کولاک در خراسان رضوی از پنجشنبه هفته گذشته با فعالیت سامانه بارشی در این استان آغاز شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها